Bacak Estetiği

Vega Estetik | Nişantaşı İstanbul - Bacak Estetiği
1770 Görüntülenme

Bacak Estetiği

Bacak estetiği son yıllarda çokca yapılan bir ameliyat olmuştur. Aslında bu ameliyat teknik olarak meme büyütme ameliyatına benzer. Aynı meme büyütmedeki gibi bacağa özel hazırlanmış silikon implantlar ile baldır kısmı büyütülmektedir. İnce bir bacak estetik açıdan hoş karşılanmaz; hatta ülkemizde “çalı bacak” diye tabir edilir. Baldırların iç kısım kasları az gelişmişse iki bacak arası açık görünür ve bu da “çarpık bacak” görüntüsüne yolaçar. Günümüzde bu estetik kusurlar, basit ve kansız bir ameliyatla düzeltilebiliyor.

 

Bu ameliyat genelde şu hastalara yapılmaktadır:

  • Bacakları çok ince olan kadınlar 
  • Çocuk felci geçirmiş ve bu yüzden bir yada iki bacakları çok ince kalmış kişiler 
  • Vücut sporu ile uğraşan ama baldır kasını bir türlü geliştiremeyen sporcular…

 

Ameliyat aslında pek kolay bir ameliyat değildir. Silikon bacak implantlarını üreten firma, bu implantları yerleştirmek için gereken uygun cerrahi aleti sunmamaktadır. Ameliyat diz arkasından 3-4 santimlik kısa bir kesiden girerek, tüm bacak boyunda yapıldığı için bu ameliyata uygun bir cerrahi alet bugüne kadar yoktu. Firma, implantlarının uzun bir penset yardımıyla yerleştirilmesini tavsiye ediyordu. Ameliyat sırasında yaşadığımız bu teknik zorluklar sebebi ile kendi cerrahi aletimizi geliştirmek zorunda kaldık. Şu an patentini aldığım bu cerrahi alet, sadece bu ameliyat için geliştirildi. Bu sayede implantı yerleştireceğim boşluğu hiç kanama olmadan kas liflerini aralayarak açabiliyor, implantı içeri zarar vermeden yerleştirebiliyorum. Ayrıca bu sırada implantı kaç santim içeri koyduğumu da görebiliyorum. Zaten ameliyat ta bu aşamalardan oluşuyor.

 


Patentli cerrahi aletim “İdil disektörü” sayesinde bu ameliyatı 1 saat içinde, hiç kanama olmadan ve son derece güvenli bir şekilde bitirebiliyorum. “idil disektörü” nü bu yıl üretip, diğer plastik cerrahların da kullanımına sunacağız. Bahar aylarında estetik cerrahi kongresinde tanıtım ve satışına başlamayı umuyoruz.

 


Ameliyattan sonra hastalar yürümede ilk günlerde biraz zorluk çekerler ama 1 hafta 10 gün içinde eskisi gibi normal yürüyebilirler.Hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu, kanamasız, 1 saatte biten bir ameliyattır. Hastanede 1 gece yatmayı gerektirir.


MÜŞTERİ YORUMLARIVega Estetik Hakkında Yorum ve Düşünceleriniz