Hydrafacial

Hydrafacial uygulaması diğer tüm cilt bakımı uygulamalarından farklı olarak hem kadınların hemde erkeklerin rahatlıkla tercih edebileceği çok özel bir Amerikan cilt bakımı uygulamasıdır.

Peki Hydrafacial uygulamasının cilde etkisi nedir?

Hydrafacial uygulaması cilt temizleme, yenileme, nemlendirme ve akne tedavisi işleminin kombine edildiği bir sistemdir. Uygulama sonrası anında daha aydınlık, parlak bir görünüm elde edilir. Hydrafacial uygulamasında bir diğer hedeflenen durum siyah noktaların giderilmesi, büyük gözeneklerin küçültülmesi, ince kırışıklıkların açılması ve yağlı cilt probleminin ortadan kaldırılmasıdır.

Hydrafacial uygulamasının aşamaları  nelerdir?

  • Temizleme aşaması: Cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir ve komedonlardan arındırılır.
  • Peeling aşaması: Yumuşak bir vakumla temizleme işleminden sonra cilde rahatlatıcı peeling ile yeni cilt katmanı oluşturulur.
  • Serum aşaması: Sivilce, akne, leke ya da ince kırışıklıklar gibi cilt sorunlarına özel hydrafacial serumları uygulanır. Serumların içerisinde hyaluronik asit, beyaz ve siyah noktaları, geniş gözenekleri daraltmaya yarayan yağ dengeleyici maddeler bulunur.
  • Nemlendirme aşaması: Cildimizin nem kaybını önlemek için içerisinde antioksidanlar, hyaluronik asit, peptid ve nemlendirici solüsyonlar cilde uygulanır.
  • Led terapi aşaması: Onarma ve koruma aşaması olan bu terapi ışıltımızı en üst seviyeye ulaştırır. Bakterilerden arındırır, kollajen ve elastin seviyesini arttırır ve cildi sıkılaştırır.

Bu uygulamayla kişinin cilt problemlerinin tespiti yapılır ve her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilinir.