Klasik Cilt Bakımı

KLASİK CİLT BAKIMI

Sadece estetik amaçlı değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermemiz gerekir. Günümüzde kirli hava sahası, çevresel faktörler, düzensiz beslenme makyaj gibi birçok faktör cildimizi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu faktörler cildimizin yorgun ve solgun görünmesine neden olur. 20 li yaşlardan itibaren herkesin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt sağlığı için cilt bakımı yaptırmasında fayda var diyebiliriz.

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması Nasıl yapılır?

Klasik cilt bakımı uygulaması 1-1,5 saat sürmektedir. Cilde buhar verilerek komedonların yumuşaması ve temizlenmesi kolaylaştırılır. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra kişiye özel tonik ve peelinglerle yağ ve keratin pulları gibi erimeyen maddeler temizlenir. Komedan temizliğinde açılan gözenekler uygulanan özel toniklerle tekrar eskisi gibi kapatılır.

Temizleme ve gözenek sıkılaştırma işleminin ardından cilt tipine uygun maske uygulanır. Maskenin cildi aydınlatma, nem dengesini koruma, anti-aging etkisi olduğundan cildimizde işlem sonrası aydınlanma, pürüzsüzlük ve yumuşaklık meydana gelir.