Lenf Drenaj

Lenf Drenaj nedir?

Hepimizin içinde bizi sağlıklı tutmaya çalışan sessiz bir sistem bulunmaktadır. Buna lenf sistemi adı verilir. Lenf sistemi çok bilinmesede vücudun çok önemli bir bölümüdür. Vücudumuzda dolaşan kanın iki katı kadar lenf sıvısı vardır.

Lenf sisteminin işlevi nedir?

Doku ve hücrelerdeki yabancı maddelerin, ölü ve yıpranmış hücreleri, bakteri ve mikropları uzaklaştırmak, kaybedilen proteinlerin bir kısmının tekrar dolaşıma kazandırmak, doku sıvısı ile kan sıvısının dengede kalmasını sağlamak lenf sisteminin işlevidir.

Vücudumuzu tepeden tırnağa kaplayan lenf kanallarının tıkalı olması sonucunda ne gibi problemlerle karşılaşırız?

Lenf kanallarının tıkalı olması sonucunda aşırı kilo alma, çeşitli cilt sorunları, sindirim bozuklukları, kireçlenme ve kronik yorgunluk gibi sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz.

Lenf Drenaj cihazının faydaları nelerdir?

Lenf drenaj cihazı tıkanmış olan lenf kanallarının açılmasını sağlayarak, vücudumuzda birikmiş ödemin ve yabancı maddelerin hızlıca atılmasına yardımcı olan muhteşem bir cihazdır. Varis giderilmesine yardımcı olur.lenf drenaj ile vücut şekillendirme ve toparlama, zayıflama tedavisi, selülit tedavisi gibi birçok sorun için kullanılır. Selülitlerin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur, vücutta biriken ödemin atılması ve selülit gibi problemlerin giderilmesi konusunda da lenf drenaj destek sağlamaktadır.