Lenf Drenaj

Vega Estetik | Nişantaşı İstanbul - Lenf Drenaj
1589 Görüntülenme

Lenf Drenaj

Lenf dolaşım sistemi, vücutta biriken toksinlerin ve ödemin atılmasını sağlayan bir damar sistemidir. Lenf sisteminde dolaşan sıvı kan gibi kırmızı değildir ve asıl olarak vücudun savunma mekanizması ile ilgilidir. Lenf damarları normalde gözle görülemez. Ne zaman vücutta bir rahatsızlık olur, bir travma yaşanır, lenf damarları oluşan ödemi taşımak için belirginleşir; ama lenf damarlarının ödemi taşımak için yardımcı bir yapısı yoktur. Bir kas sistemi olmadığından ödem sıvısı lenf damarları içinde kendiliğinden taşınıp kana karışır ve vücuttan atılır. İşte bu noktada Lenf drenaj devreye giriyor.

 


Lenf drenaj Lenf dolaşım sistemi, vücutta biriken toksinlerin ve ödemin atılmasını sağlayan bir damar sistemidir. Lenf sisteminde dolaşan sıvı kan gibi kırmızı değildir ve asıl olarak vücudun savunma mekanizması ile ilgilidir. Lenf damarları normalde gözle görülemez. Ne zaman vücutta bir rahatsızlık olur, bir travma yaşanır, lenf damarları oluşan ödemi taşımak için belirginleşir; ama lenf damarlarının ödemi taşımak için yardımcı bir yapısı yoktur. Bir kas sistemi olmadığından ödem sıvısı lenf damarları içinde kendiliğinden taşınıp kana karışır ve vücuttan atılır. İşte bu noktada Lenf drenaj devreye giriyor.. Lenf drenajı ile lenf dolaşımında çok yavaş taşınan ödem sıvısı hızla taşınır. Bu, özellikle liposuction, karın germe gibi ameliyatlardan sonra ameliyat bölgesindeki ödemin atılması için çok faydalıdır. Aynı şekilde, aslında bir dolaşım bozukluğu olan selülitte de selülitin giderilmesinde lenf drenajın etkisi tartışılmazdır.

 

Seans sayısı ve aralıkları kişiden kişiye değişir. Bu yüzden kişinin lenf drenajı yapılacak bölgesi görülüp ona göre bir program yapıyoruz. Her bir seans genelde yarım saat alır.


MÜŞTERİ YORUMLARIVega Estetik Hakkında Yorum ve Düşünceleriniz