PRP (Trombositten Zengin Plazma)

Vega Estetik | Nişantaşı İstanbul - PRP (Trombositten Zengin Plazma)
1442 Görüntülenme

PRP (Trombositten Zengin Plazma)

Plazma tedavisi anlamına gelen kişiden alınan kanın özel bir tüpe konulup santrifüj ile birleşen lerin den ayrıştırılması ve elde edilen PRP nin yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. İnce çizgi, yorgun cilt, lekeli cilt, elastikiyet kaybı ve hasarlı dokulara güvenle uygulanır. 

 

PRP nin mantığı ve uygulanışı çok basittir. Kişiden bir miktar kan alınır, santrifüje edilir ve böylece kırmızı kan hücreleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plasmanın tombositten zengin olan kısmı dokuların yenilenmesini, onarılmasını sağlayan maddelerce oldukça zengindir. Bu yoğun trombosit içeren plazma, ya tek başına yada bazı cilt yenileyici ürünlerle birlikte enjekte edilebilir. PRP uygulamaları napaj tekniği ile cilde yaygın olarak verilebildiği gibi hyaluronik asitli dolgularla birlikte dolgu amacı ile de kullanılabilir.

 

PRP uygulaması aslında bir kürdür. Genellikle 15 gün ara ile 5-6 seans yapılır. Takip eden sene içinde 1 yada 2 kez tekrarlanması önerilir. Ayaktan yaklaşık 30-45 dakikada uygulanan PRP, bugün cilt yenilenmesinde ve kırışılık tedavisinde bilimsel olarak kendini kanıtlamış bir tedavidir.


MÜŞTERİ YORUMLARIVega Estetik Hakkında Yorum ve Düşünceleriniz