PRP

PRP UYGULAMASI NEDİR?

Platelet Rich plazma yeni pıhtılaşma hücrelerinden zengin plazma anlamına gelen PRP uygulaması tıp dünyasında tedavi edici etkileri kabul görülmüş bir uygulamadır. Bu uygulama kandaki uyarıcı büyüme faktörlerinin konsantre hale getirilmesi prensibine dayanır.

Leke, skar , anti-aging, sivilce izleri gibi problemli ciltlerde lazer yada peeling uygulamalarından önce özellikle tavsiye ediyoruz.

Cilt sağlığımız için temel tedavi olarak düşünebileceğimiz PRP uygulaması yaz kış farketmeksizin 4 mevsim uygulanabilinir. Özellikle yorgun, sarartılı ve ince çizgi problemi olan ciltler doğal yöntemlerin başında gelen PRP uygulamasını tercih edebilirler.

Uygulamadan hemen sonra yine kişinin kendi kanından elde edilen vampirlift maskesi uygulandığında anında uzun süreli ışıltı söz konusu olacaktır.

PRP UYGULAMASI İLE SAÇ TEDAVİSİ

Günde 100 ile 150 tel saç dökülmesi normal kabul edilmektedir. Bu oranlardan fazla saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır. PRP uygulaması saç tedavisinde de başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle saç dökülmesinde hastaların oldukça etkin sonuçlar aldığı yapılan klinik araştırmaları sonucunda belirlenmiştir.

PRP UYGULAMASININ KULLANIM AMAÇLARI

  • Deriye esneklik ve parlaklık kazandırmak
  • Saç dökülmesini önlemek, saçları güçlendirmek
  • Yara, çatlak ve deri hasarında deriyi yeniden yapılandırmak
  • Kırışıklıkları ve çöküntüleri önlemek