Radyofrekans

RADYOFREKANS

Yaş almakla birlikte vücudumuzda elastik ve kollajen lift hızlıca azalmaya başlar, bu azalma sonucunda vücudumuzda ve yüzümüzde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Günümüzde bu tarz sorunlara gelişen teknoloji sayesinde ağrısız ve konforlu uygulamalarla kolay çözümler sunmak mümkün hale gelmiştir. Bu uygulamalardan bir tanesi de Radyofrekans uygulamasıdır.

PEKİ RADYOFREKANS NEDİR?

Radyofrekans uygulaması belirli frekanslarda elektrotlar yardımıyla vücuttan elektrik akımı geçirilerek dokuların ısıtılıp fibroblast aktivitesinin arttırılması  temeline dayanır. Fibroblast aktivitesinin yavaşlaması sonucu dokunun kollajen ve elastik lift üretimi ciddi anlamda azalmaya başlar, bunun sonucunda dokuda sarkmalar ve kırışmalar meydana gelir. Radyofrekans uygulamasıyla kollajen ve elastik lifler üzerinde oluşturulan ısı fibroblast aktivitesinin artmasına neden olur. Yani vücudumuzun kollajen ve elastik lif üretimi hızlandırılır. Artan kollajen ve elastik lif sayesinde vücuttaki sarkmalar ve kırışıklıklar ciddi anlamda toparlanmaya başlar.

RADYOFREKANS UYGULAMASI HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİNİR?

  • Radyofrekans uygulaması kollajen ve elastik lif kaybı olan ve sıkılaşmaya ihtiyacı olan tüm bölgelere uygulanabilinir.