Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi ne yazık ki yaygın olarak yaşanan sorunlardan bir tanesi. Saç dökülmesini önlemek amacıyla her geçen gün farklı tedaviler geliştirilmektedir. Saç ekimi, lazer teknikleri, ve daha birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Saç dökülmesini önlemek ve daha sağlıklı saçlara kavuşmak için uygulanan tedavi yöntemlerinden bir diğeri de saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi ile mezoderm uyarılmaya çalışılır ve bu sayede dökülme şikayetleri büyük ölçüde azaltılmış olur.

Saç Mezoterapisi Nedir?
Saç mezoterapisi içerisinde kan dolaşımını arttırıcı maddeler, vitaminler, çeşitli elementler bulunan çok özel bir mezoterapi çeşididir. Bu mezoterapi uygulamasında verilecek karışım saçın yapısına, dökülme yoğunluğuna
ve yıpranma oranına göre özel olarak hazırlanır. Hazırlanan bu özel karışım, steril olarak orta deri tabakasına uygulanır. Uygulama sonrasında saçın belli bir süre yıkanmaması ve saça herhangi bir kimyasal maddenin sürülmemesi gerekmektedir.

Saç Mezoterapisinin saç üzerinde gösterdiği etki nelerdir?

  • Saç mezoterapisi ile orta deri tabakasındaki saç kökleri uyarıldığından dökülme şikayetleri büyük ölçüde azaltılır veya tamamen durdurulabilir.
  • Saç hücrelerini besler. Saç mezoterapisi ile saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu besin maddeleri doğrudan köklerine verildiğinden saç dökülmesi belirgin şekilde durdurulmaktadır.
  • Saçın daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar.
  • Saç kaybı sadece dökülme şeklinde olmaz. Saç telinde meydana gelen incelme, kopma, yıpranma yoğunluk ve hacim kaybı şeklinde de saç kaybı yaşanabilir. Saç mezoterapisi ile saçlarda kalınlaşma, canlılık, dolgunluk meydana gelir.
  • Saç mezoterapisi ile saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu besin maddeleri doğrudan saç köklerine verildiğinden hücrelere, dolayısıyla saçlara yeniden canlılık kazandırmak mümkündür.