Bacak estetiği nedir?

Bacak estetiği, bacaklarının şeklinden memnun olmayan ve daha güzel bacaklara sahip olmak isteyen kişilere uygulanan bir işlemdir. Bacaklarda bulunan yağ oranına ve bu yağların bazı bölgelerde yoğunlaşması nedeni ile kişilerde duruş bozuklukları, bacaklarda estetik olmayan görünümler ortaya çıkmaktadır. Bacaklarda meydana gelen bu ve benzeri olumsuzlukları bazı işlemler ile gidermek mümkündür. Mükemmel ve güzel bacaklara sahip olmak isteyen kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği işlemdir. Güvenilir doktorlar tarafından ve güvenilir merkezler tarafından yapıldığında olumlu sonuçlar vermektedir.

Bacak estetiği avantajları nelerdir?

Estetik işleminin kişiler açısından birçok avantajı bulunmaktadır. Özellikle bacak bölgesinde aşırı yağ oranı bulunan kişilerin hayat kalitesini artırmaya yardımcı olacak bir operasyon olarak bile nitelendirilebilir. İlk ve en önemli avantajı elbette ki estetik anlamda daha iyi bir görünüm sağlamasıdır. Bu sayede istediği kıyafetleri daha rahat şekilde giyebilir. Diğer avantajları ise şu şekildedir:

  • Aşırı yağdan kaynaklanan bacak sürtmesi son bulur.
  • Bacaklarda pişik oluşmaz ve terleme oranı azalır.
  • Hijyen konusunda iyileştirme sağlanır.
  • Bacaklarda bulunan deformeler kaybolur.
  • Kişiler sosyal hayatta daha aktif olur ve özgüveni artar.
  • Yaşam kalitesinde olumlu yönde gelişmeler meydana gelir.

Bacak estetiği nasıl uygulanır?

Her ne kadar spor yapılsa da bacaklarda yer alan bazı bölgelerin yağ oranları büyük oranda değişiklik göstermez. Bu gibi inatçı bölgelerde yapılabilecek en güzel işlem elbette ki bacak estetiği olmaktadır. Alt bacaklarda veya üst bacaklarda uygulanmaktadır. Liposuction yöntemi kullanılarak bacaklarda ki yağların kısa sürede yok olması sağlanmaktadır. Ancak işlem öncesinde kişilere belirli testler yapılmakta ve bu doğrultu da hareket edilmektedir. Bacaklarda gerekli olan tüm incelemeler yapılmaktadır. Çünkü her kişinin kendine özgü bir durumu vardır. Ve bunlar göz ardı edilmemektedir. İşlem sonrasında ise kişiler kolaylıkla gündelik yaşantısına devam edebilmektedir. Zorlu bir süreç değildir.

Bacak estetiği fiyatları 2023

Fiyatlar konusunda herkes için aynı fiyatlar söz konusu olmamaktadır. Bunun temel sebebi ise kişilere uygulanan işlemlerin farklılığı, doktor tercihi veya klinik tercihi olabilmektedir. Kliniklerin sağlamış olduğu hizmetler birbirinden farklı olabilir. Özellikle de bünyesinde yer alan doktorların eğitimi ve deneyimleri de kliniklerin fiyatlandırmasında son derece önemli bir etlendir. Bacaklarda yapılacak işlemin fazlalığına göre de fiyatlarda artış söz konusu olmaktadır. Bu nedenle de her kişi için aynı fiyatlardan söz edilmemektedir. Bacaklarınızda yaptırmak istediğiniz bacak estetiği  işlemi için en doğru fiyatları kliniklere ve merkezlere giderek öğrenmek mümkündür. Çünkü gerekli incelemeler sonucunda yapılacak olan işlem ve bu işlem için gereken ücret belirtilmektedir.

Bacak estetiği hakkında sık sorulan sorular

Önemli bir işlem olan bacak estetiği hakkında akıllara takılan birçok soru vardır. İlk ve en çok merak edilen soru ise kimlere yapılmaz sorusudur. Çünkü herkese yapılabilen bir işlem değildir. Bu konuda en net bilgiyi ise doktorunuz sizlere söyleyecektir. Ciddi sağlık sorunu oluşmayacak kişilere yapılan bir işlemdir. Diğer bir merak edilen soru ise dezavantajları var mıdır? Var ise bunlar nelerdir? Elbette ki birçok işlemde olduğu gibi bacaklara uygulanan estetik işleminde de bazı dezavantajlar yer almaktadır. Fakat bu dezavantajlar kişilere büyük sağlık sorunları yaşatacak veya hayat kalitesini düşürecek sorunlar değildir. Dezavantajları ve diğer noktalarda doktorunuz tarafından sizlere bilgilendirme olarak geçilmektedir.

Uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin sorduğu bir diğer soru da parantez bacaklar düzelir mi? konusu olmaktadır. Çünkü kişiler en çokta bu görünümün düzelmesini istediği için estetik işlemi yaptırmak istemektedir. Başarı oranı yüksek bir işlem olduğu için bacaklarda ki şekil bozuklukları da düzelmektedir. Ve yapılan işlem kalıcı mıdır? Sorusu ile de sıklıkla karşılaşılmaktadır. Evet, yapılan işlemler kalıcı olmaktadır. Elbette ki vücut yapın tümünü tutmasa da işlemler kalıcı olmaktadır.

Bacak implantı kimlere yapılmaz?

Bacak implatı yaptıracak kişilerin ağır ve sürekli bir spor hayatı var ise bu işlem önerilmemektedir. Çünkü ağrı, yırtılma gibi olumsuz sonuçlar doğurması ihtimaline karşı bu işlem tavsiye edilmemektedir. Ancak kişilerin sahip olduğu bacak yapısına göre ve yaptırmak istediği işleme göre karar verilmektedir. Bunun yanı sıra kemik gelişimini tamamlamayan genç kişilere bu işlem uygulanmamaktadır. Elbette ki önemli bir rahatsızlığı bulunan kişilere uygulanması problem teşkil edecek ise uygulama yapılmaz. İşlem öncesinde gerekli sorular sorulmakta ve testler yapılmaktadır. Bu sayede kimlere uygun olup olmadığı anlaşılmaktadır.

Bacak estetiği dezavantajları nelerdir?

Her işlem de olduğu gibi bacak estetiği işlemlerinde avantajlar olduğu gibi dezavantajlarda bulunmaktadır. Başlıca dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • İşlem sonrasında kızarıklık, şişme ve benzeri durumlar oluşabileceği için yaklaşık bir ay kadar bandaj takılması gerekir.
  • Kişilerden sadece belirli bir oranda yağ alınmaktadır. Genellikle %10 oranı idealdir. 80 kilo olan bir kişiden en fazla 8 kilo alınabilmektedir. Fazla alınması durumunda ise kan kaybı gibi olumsuz sonuçlar olabilmektedir.
  • Çok fazla ilaç kullanılmaması gerekir.
  • Liposuction, dolaşım ile ilgili sorunların oluşmasına neden olabileceği için mümkün olduğu kadar bu işlemden kaçınılması gerekir.

Bacaklara estetik yapılır mı?

Elbette ki bacak estetiği  işlemi yapılmaktadır. Bunda herhangi bir sakınca yoktur. Vücudun birçok yerinde olduğu gibi bacaklarda da istenmeyen görünümler meydana gelmektedir. Bu görünümleri sporla yok etmek pek mümkün olmayabilir. Çünkü bazı deformeler tıbbı işlem gerektirmektedir. Bu gibi durumlarda estetik yapılabilir. Bacaklara yapılan estetik kişilerin hayat konforunu yükseltmek ve estetik kaygılarına son vermek için yapılabilir. Alt bacaklar ve üst bacaklara uygulanan bu işlem de kişilerin ihtiyaçlarına yönelik adımlar atılmaktadır. Ve sadece gerekli bölgelere işlem yapılmaktadır.

Parantez bacak düzelir mi?

Parantez gibi görünen bacak yapısı kadın ve erkek fark etmeksizin birçok kişinin ortak problemi olarak karşımıza çıkar. Bu görüntüden kurtulmak için spor yapmak istemeyenler ve spor yaparak sonuç görmeyenler estetiğe ihtiyaç duymaktadır. Estetik ile bacaklarda ki parantez görünümü olduğu gibi diğer sorunlarda da düzelmeler görülmektedir.

Alt bacak ve üst bacaklarda yapılacak olan işlemler vasıtası ile daha estetik bir bacak görünümüne çok kısa sürede erişilmektedir. Bacak estetiği ile düzelen bacaklar kişilerin kendine olan özgüvenini artırmakta ve bunun yanı sıra istediği kıyafeti daha rahat bir şekilde giymesini sağlamaktadır. Parantez bacak görünümüne estetik ile kesin sonuç alınabilmektedir. Genellikle her kişiye de yapılabilmektedir.

Bacağa yağ enjeksiyonu kalıcı mı?

Bacaklarına işlem yaptıracak kişiler için en önemli noktalardan biri de işlemin uzun süre kalıcı olmasıdır. Bacağa enjekte edilen yağlar uzun süre boyunca kaldığı için bacak şekillendirme de en çok tercih edilen seçenek estetiktir. Kadın ve erkekler kalıcı olması ve yüksek başarı sunması nedeni ile estetik operasyonuna daha sıcak bakmaktadır. Bu nedenle de son zamanlarda yoğun ilgi görmektedir.

Bacağa yapılan estetikte kişinin kendi yağı kullanıldığı için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Yapılan enjeksiyon işlemi vücutta kalıcı olmaktadır. Bu nedenle yapılan işlemlerin bir süre sonra yok olması gibi bir durumla karşılaşılması mümkün değildir. Bacak estetiği işlemlerinden alınan verim kişiden kişiye göre de değişmektedir. Genellikle %70 oranında yüksek verim elde edilmektedir.