Bişektomi Nedir?

Günümüzde güzellik algısı farklı şekillenmekte ve buna uyum sağlanması için de yeni işlemler oluşturulmaktadır. Estetik ve güzellik denilince akla ilk gelen bölge yüzdür. Bişoktemi ise daha belirgin elmacık kemikleri olmasına yardımcı olmak için yapılan bir işlemdir. Belirgin elmacık kemiklerinin yanı sıra ince yüz hatları ile de daha kusursuz yüz hatları sağlanmaktadır. Yeni güzellik algısında çok belirgin elmacık kemikleri kadın ve erkekler için yeni trend olmaktadır. Ünlü ve tanınmış kişilerin de bu işlemleri yaptırması ile birlikte tüm dünya da yaygın olarak kullanılan bir işlem halini almıştır.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem değildir. İşlem sırasında kişilerin ağrı ve acı hissi duymaması için lokal anestezi uygulaması yapılmaktadır. Ayakta yapılan bir işlemdir ve kısa bir sürede yapılmaktadır. Ancak işlem öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar da mevcuttur. Örneğin işlem öncesinde detaylı şekilde ağız temizliği yapılması gerekir. Bu durum ameliyat sonrası oluşabilecek enfeksiyonu önlemek için gereklidir.

Yanakların içerisinde küçük kesiler oluşturularak yapılan bir işlem olmaktadır. Öncelikle bişektomi yaptıracak kişiye lokal anestezi yapılmaktadır. Ardından ise yanak içlerine küçük kesiler açılarak yağ dokusu ortadan kaldırılarak işlemlere devam edilmektedir. Yağ torbası işlemi bittikten sonra oluşan yaraya dikiş yapılır. Bu işlemin ardından ise yüzü saran ve sıkıştıran bir bandana ile sarılarak işlem tamamlanır. Genel olarak tüm bu süreç bir saat sürmektedir. Ardından ise hasta taburcu edilmektedir.

Kimler Bişektomi Yaptırabilir?

Yüzünde değişiklik yaptırmak ve daha estetik bir görünüm kazanmak isteyen her kişiye yapılabilen bir işlemdir. Kadın ve erkek fark etmeksizin iki cinsiyete de uygulanmaktadır. Genel olarak yapılmasında herhangi bir sorun olmamakla beraber işlem yapıldıktan sonra da olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalınmamaktadır. Sadece belirli bir yaş grubuna yapılmamaktadır. Özellikle de çok küçük yaşlarda ki kişilere bu işlem yapılmaz.

Elmacık kemiklerini olduğundan daha belirgin göstermek isteyen ve yüz hatları daha keskin olmasını isteyen kişiler bişektomi yaptırarak istedikleri yüz görünümünü kolaylıkla elde edebilme olanağına sahiptir. Yani kısacası herkes dilediği taktirde bu işlemi yaptırabilir. Herhangi bir kısıtlama ve sınırlandırma söz konusu değildir.

Yanak İnceltme Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çok zor ve yıpratıcı bir işlem değildir. Uzun bir süreçte almadığı için kolaylıkla yaptırılabilir. Operasyon tehlikeli değildir. Ve yüksek oranda başarı sağlamaktadır. Bu nedenle de günümüzde en çok yaptırılan estetik operasyonlardan biridir. Ancak işlem 6 ay veya 1 yıla kadar kalıcı olduğu için belirli aralıklar ile tekrar yapılması gerekmektedir. Ancak hastalar kilolarını kontrol altına almasının ardından bu süreç daha uzun zamana da yayılabilir. Bilinmesi gereken diğer önemli bir detay ise bu işlemden sonra geri dönüş olmamasıdır.

Bişektomi Ameliyatı Öncesi

Yapılacak olan işlemin daha etkili sonuç vermesi veya bir sorun oluşmaması için işlem öncesinde yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bilinmesi gereken en önemli detay ise işlemden bir hafta önce sigara ve alkol benzeri alışkanlıkları bırakmak gerekir. Sigara ve alkol kullanımı iyileşme sürecinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bu nedenle işlem öncesi mutlaka kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişiler operasyon öncesi bu ilaçları kullanmamalıdır. İşlemlerden sonra bir sorun olmaması için de gereken ağız temizliği ve hijyeninin de sağlanmış olması gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bu şekildedir. Ekstra bir durum olduğu zaman bilgi verilmektedir.

Bişektomi Ameliyatı Sonrası

Yapılan işlemin kendini daha çok göstermesi ve etkili olabilmesi için bişektomi sonrası dikkat edilmesi gereken bazı detaylarda mevcuttur. Öncelikle çiğneme fonksiyonlarında zorluk çekilebilir. Bu nedenle aşırı katı ve sert yiyecekler yemekten kaçınılması gerekmektedir. İlk günlerde genellikle sıvı gıdalar önerilmektedir. İlerleyen günlerde yumuşak gıdalar tüketilebilir. Daha sonra ise normal beslenme düzenine dönülmektedir. İşlem sonrası ağız gargarası yapmak da son derece önemli bir adımdır. Ve mutlaka yapılması gerekir. İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken belli  başlı noktalar bu şekilde olmaktadır. Detaylı ve kişiye özel bilgiler doktorlar tarafından da sağlanmaktadır.

Yanak İnceltme Operasyonu Ne Kadar Sürer?

İşlem çok uzun bir süreci kapsamaz. Ortalama 45 dakika da yapılmaktadır. Bu nedenle gün içinde operasyonu olabilir ve aynı gün içinde taburcu olabilirsiniz. Yoğun bir iş hayatı olan kişiler için de mükemmel bir seçenektir. Çok zamanınızı almadan yüzünüzde büyük dokunuşlar yapılabilir. Operasyon süresi yapılacak işlemin detayına ve kişiye göre de değişkenlik gösterebilir. Yani ortalama 1 saat sonunda dolgun elmacık kemikleri ve daha ince yüz hatlarına sahip olunabilir.

Yüz İnceltme Ameliyatı Sonuçları

Bişektomi ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinin de tamamlanmasının ardından olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Kişilerin yüz hatlarında belirli oranlarda ve gözle görülür bir değişim söz konusu olmaktadır. bu değişim kişilerin istediği yönde ve iyi bir değişim olmaktadır. Yüz inceltme ameliyatı yaptıran kişilerin büyük çoğunluğu bu işlemlerden memnun kalmakta ve yapılmasını önermektedir. Bu nedenle ameliyatların güzel sonuç verdiğini söylemek mümkündür.

Bişektomi Ağrılı Mı?

İşlem sırasında ağrı ve acı hissi olmaması için anestezi uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede kişiler herhangi bir ağrı ve acı hissi duymaz. Aynı zamanda ağrı derecesi kişiden kişiye göre de değişiklik göstermektedir. Çünkü herkesin acı eşiği farklıdır. Kimi için çok ağrılı bir süreç olurken kimileri için de çok normal geçebilmektedir. İşlem sonrasın da ise bazı zamanlar hafif derecelerde ağrı veya acı hissi duyulabilir. Fakat bunlar büyük bir acı veya ağrı hissi değildir. Aşırı bir ağrı hissedenler doktoruna danışarak bilgi alabilir.

Bişektomi İşlemi Kalıcı Mı?

Yapılan işlemler ömür boyu kalıcı değildir. Yüzde kalma süresini etkileyen belli başlı faktörler vardır. Bunlardan en önemlisi kilodur. Çünkü aşırı kilo alımı veya kilo verilmesi yüzde yapılan işlemleri değiştirebilir. Bunun dışında ise yapılan işlem en fazla 1 sene kalıcı olmaktadır. genel olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişen bir süreçtir. Kalıcılık yapılan işlemin kalitesine ve nasıl yapıldığına da bağlı olarak değişmektedir.

Yüz İnceltme Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Öncelikle kişiler için büyük avantajları söz konusudur. Uzun ve yorucu bir süreç olmadığı için kişiler çok fazla yıpranmamaktadır. Bunun yanı sıra yapılan işlem istenilen sonucu vermektedir. Yüzünüzde yapmak istediğiniz değişikliği en kısa sürede ve en başarılı şekilde sizlere sunmaktadır. Daja belirgin elmacık kemikleri yüzü daha alımlı gösterdiği gibi daha ince yüz hatlarının oluşmasını sağlamaktadır. Sunduğu en önemli avantajlar olarak bunları söylemek mümkündür. Herkese yapılabilen bir işlem olması da diğer bir avantajıdır.

Bişektomi Fiyatları 2023

Fiyatlar her geçen yıl değişmektedir. Bu değişimlere etki eden önemli noktalar vardır. Değişen dolar kuru buna bir örnek olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra işlemin yapıldığı merkez ve doktor tercihi gibi önemli noktalar da fiyatlar için belirleyici olmaktadır. Bu nedenle net bir fiyat söylenmesi mümkün değildir. Bişektomi fiyatları için merkezlere gidilerek daha net bilgi sahibi olmak mümkündür. Veya arayarak da bilgi alınabilmektedir.