Boyun ve Gıdı Germe Uygulaması Nedir?

Boyun ve gıdı germe uygulaması ameliyatlı işlem ve ameliyatsız işlem olmak üzere çeşitlere ayrılır. Kişinin yaşının ilerleyişi ile beraber çene altı bölgesi sarkabilir. Bu sarkma ve kırışıklık sonucunda ise boyun ve gıdı germe estetik operasyonları uygulanır. Boyun sarkması ve gıdı sorunu bu ameliyatlar ya da ameliyatsız operasyonlar ile giderilir.

Boyun Gıdı Germe, Toparlama Ameliyatı

Boyun ve gıda germe, toparlama ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Genel anestezi ile yapılan bu ameliyat yaklaşık olarak iki saat sürmektedir. Boyun gıda germe ameliyatındaki kesik kulak arkasında olduğu için, ameliyattan sonra kişide gözle görünür bir iz kalmaz. Boyun ve gıdı germe ameliyatı olan hastalar bir hafta içerisinde normal hayatlarına dönüş yapabilirler. Bir diğer ameliyatlı yöntem olan boyun gıdı germe seçeneği ise Ultra Lifting HIFO sistemidir. Bu sistem ses dalgaları ile sonuçlandırılır. Bu yöntemle yapılan boyun ve gıdı germe ameliyatı yaklaşık olarak otuz dakika içerisinde noktalanır. Fakat bu yöntem sarkma sorununun azami olduğu boyunlara uygulanmaktadır.

Boyun ve Gıdı Germe Tedavisi Nasıl Yapılır?

Boyun ve gıdı germe tedavisi ameliyatla ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilir. Ameliyatla gerçekleştirilen boyun ve gıdı germe operasyonu hastaya lokal anestezi uygulanarak yapılır. Ameliyatsız boyun gıdı germe operasyonu ise özel olarak tasarlanan medikal bir cihaz ile gerçekleştirilir. Bu estetik işlem yapılırken ultrasonik ses dalgalarından yararlanılır. Cerrahi bir işlem olmadığı için boyuna ve kulak arkasına kesik uygulanmayan bir yöntemdir. Ameliyatsız boyun ve gıdı germe işlemi otuz dakika sümektedir. Bu tedavi bir seans ile üç seans arasında kişinin tercihine göre tamamlanabilir. Ultrasonik olan yani ameliyatsız yapılan boyun gerdirme işlemi bir yıl ile üç yıl arasında kalıcılığını korur. İşlemin ömrünü ise tedavi olan hastalar belirlemektedir. Çünkü ameliyatsız boyun ve gıdı germe işleminin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Boyun ve Gıdı Germe Tedavisi Fiyatları 2023 Ne Kadardır?

Boyun ve gıdı germe fiyatları hastanın boynunun sarkma oranı, doktorun tecrübesi ve tedavi için tercih edilen hastane ya da sağlık merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Boyun ve gıdı germe tedavisi sırasında doktor öncelikle hastayı tedavi eder. Ve kişiye uygulanacak germe oranına karar verir. Sonuç olarak karar verilen doza göre boyun ve gıdı germe estetiği yapılmasına karar verilerek fiyat belirlenir.

Boyun ve Gıdı Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Boyun ve gıdı germe işleminden sonra bu işlemin kalıcılığı bir yıl ile üç yıl arasında sürse de kişinin genetik faktörü ve bünyesine göre boyun ve gıdı germe ameliyatı etkisini daha uzun yıllar koruyabilir.

Boyun ve Gıdı Germe Tedavisi Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Boyun ve gıdı germe tedavisinden sonra hasta her şey normalse ikinci gün taburcu edilir. Sıvı toplanmasının önlenmesi için kulağın arkasına konulmuş olan dren de operasyondan bir gün sonra alınır. Eğer ameliyatlı bölgeye buz tedavisi uygulanırsa iyileşme hızlı olacaktır. Hasta taburcu olduktan sonra iki gün içerisinde de duş alabilir. Fakat hasta saçlarını tararken, uzanırken, duş alırken hatta makyaj yaparken bile dikkatli olmalı, ani ve sert hareketler yapmaktan kaçınmalıdır. Hasta normal hayatına ise ameliyattan bir hafta sonra başlayabilir. Fakat boyun ve gıdı germe hastalarının iki hafta süresince ağır spor, sauna, alkol, yoğun iş temposu ve ev işlerinden uzak kalması gereklidir.

Boyun ve Gıdı Germe Zararları Nelerdir?

Boyun ve gıdı germe işlemlerinden isterseniz ameliyatlı isterseniz de ameliyatsız sonuçlandırılanlarının herhangi bir zarar ya da riski yoktur. Fakat uygulanan bütün cerrahi müdahalelerde olabileceği gibi hastadan hastaya değişmekle birlikte hastada herhangi bir enfeksiyon meydana gelebilir. Bu enfeksiyon ödem, şişlik ve morluk zaman zaman da kanama olarak kendisini gösterebilir.

Boyun ve Gıdı Germe Yararları Nelerdir?

Boyun ve gıdı germe işlemi ile çeşitli nedenlerle gıdı bölgesinde meydana gelen sarkma düzeltilir. Yaş ilerlemesi, ani kilo alıp verilmesi ile vücutta oluşan deformasyonlar sonucunda meydana gelen gıdı tekrardan eski görünümünü kazanır. İnsan vücudunda bulunan kas yapısı gıdıyı boydan boya sarmaktadır. Ayrıca kişinin mimiklerini de etkilemektedir. Gıdı oluşumunun boyun ve gıdı germe operasyonları ile yok edilmesinden sonra sadece hastanın yüzündeki asimetrik görüntü gitmekle kalmaz, hastanın yüzü yeni bir duruş da kazanır. Jest ve mimikleri daha anlaşılır bir hal alır.

Boyun ve Gıdı Germe Ameliyatı ile İlgili Merak Edilenler

Boyun ve gıda germe ameliyatında her cerrahi müdahalede olabilecek kadar bir risk bulunur. Bu durum dışında bu ameliyatın hiçbir riski yoktur. Ayrıca hastaya estetik dikiş uygulandığı için hastanın boynunda dikiş izi kalmaz. Genelde boyun ve gıdı germe ameliyatı elli beş yaş üzer hastalar için uygulanmaktadır. Fakat bazı hastalara erken yaşta da uygulanması da mümkündür. Bunun sebebi ise kişilerin kalıtsal durumu, cildi ve yaşam biçimidir. Boyun ve gıdı germe ameliyatları en azami olarak üç yıla kadar kalıcılığını korur. Ve boyun ve gıdı germe tedavisi olan hastalar en fazla bir hafta içerisinde rutin yaşamlarına dönüş yapabilirler.

Boyun Gıdı Germe Ameliyatı Riskli Midir?

Her ameliyatın riski olabildiği için boyun ve gıdı germe ameliyatında da cerrahi bir müdahale olduğu için riskli denebilse de diğer ameliyatlara göre riski yok denecek kadar az olan ameliyatlardan biridir. Boyun gıdı germe ameliyatının yapılmasında yüksek bir kesinlikle bulunmamaktadır.

Boynumda İz Kalır mı?

Boyun gıdı germe ameliyatında boyunda iz kalmaz. Çünkü bu ameliyatlarda yapılan dikiş estetik bir dikiştir. Hasta bünyesinden bir başka hasta bünyesine göre değişiklik gösterse de ilk haftalarda iz durumu görünebilir. O görünen iz de estetik olduğu için dikkat çekmez ve kolaylıkla kamufle edilir. Sonuç olarak boyun gıdı germe ameliyatı olacak olan hastaların bilmesi gereken iz olsa da olmasa da en fazla bir hafta sonra tamamen geçeceğidir.

Germe Ameliyatını Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

Boyun ve gıdı germe ameliyatının uygulandığı hastalar eğer genetik, cilt durumu, yaşam biçimi ve kaza vs gibi unsurlar yoksa elli beş yaş altında bulunan kişilerdir. Bunun dışında boyun ve gıdı germe ameliyatının uygulandığı hastalar yaş ilerlemesi sonucunda boyun ve gıdı germe ihtiyacı duyan elli beş yaş üzeri kişilerdir.

Özetle çene kısmından başlayıp boynun alt bölümüne kadar olan alana boyun germe ameliyatı kolaylıkla uygulanabilir. Günümüzde pek çok farklı nedenden dolayı kişiler olduklarından daha yaşlı bir görünüme sahip olabilir ve bu durumdan rahatsız olabilir. İşte böyle bir durumda gıdı ve boyun estetiği operasyonları uygulanır. Genel olarak boyun ve gıdı germe estetiği uygulamasına ihtiyaç duyulmasının nedeni kilo almanın ve hareketsizliğin getirdiği yağlanma ve bu yağlanmanın bir sonucu olarak sarkan gıdı bölgesidir. Günümüzde her ne kadar kadınlar kadar erkekler de boyun ve gıdı germe tedavisi olsalar da cilt yapısı nedeniyle kadınlar boyun sarkması ve gıdı problemi ile daha çok karşı karşıya kalırlar.