Dolgu Enjeksiyonları

Dolgu enjeksiyonu nedir? nasıl yapılır?

Hyaluronic acid insan vücudunda normal olarak bol miktarda bulunan bir madde olduğu için kullanımları oldukça güvenilirdir. Dudak kalınlaştırma ve yüzdeki derin çizgilerin giderilmesi için uygulanır.

Tüm uygulamalarda önceliğimiz güvenliktir. Bu sebeple her dolgu ürününü kullanmıyoruz. Kullandığımız ürünler, yıllar içinde kalitelerini kanıtlamış, sorunsuz ürünlerdir.

Dolgu uygulamaları ve botulinum toksin enjeksiyonları özellikle ilgilendiğimiz ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiğimiz uygulamalardır.

Hyaluronik asit içerikli dolgular yanında Poly-L laktik asit içerikli güvenilir dolguları da kullanıyoruz. Kliniğimizde genellikle yapılan uygulamalar nasolabial oluklara, yanaklara, gözaltı çukurlarına dolgu ile hacim katmak ve dudak dolgunlaştırmadır. Poly-L laktik asit içeren dolguları genellikle yanak, çene konturu gibi geniş alanları dolgunlaştırmak için kullanıyoruz.

Dudak dolgusu Dudak dolgunlaştırma için kaliteli hyaluronik asit içeren dolguların dudak için özel hazırlanmış formlarını kullanıyoruz. Bu formlar genellikle KISS yada LIPS gibi önadlarla kullanıma sunuluyor ve dudak gibi çok aktif bölgeler için özel üretiliyor. Bu dolgular, dudakların hareketli yapısına dirençli ve kolay erimeyecek formülasyonla üretilmektedir. Bu yüzden kliniğimizde dudak kalınlaştırmada en iyi sonucu alabilmek için özellikle bu dolgu formlarını tercih ediyoruz.

Dudak kalınlaştırmayı 2 aşamalı özel bir anestezi ile yaptığımızdan hastalarımız hiç bir ağrı, yada acı hissetmemekteler. Hastanın ağrı duymaması sonucu, dolgu enjeksiyonu son derece konforlu yapılır. Dudağa dolgu uygulamasını sistematik bir teknikle, tamamen simetri korunacak şekilde ve eğer dudaklarda asimetri varsa bu asimetriyi düzeltecek şekilde yapıyoruz.