Vücut Şekillendirme (Emslim)

Vücut Şekillendirme (Emslim) Nedir?

Vücut hatlarını daha belirgin bir hale getirmek için vücut şekillendirme yöntemlerine başvurulmaktadır. Kaslı ve güzel görünüme sahip bir vücuda sahip olmak zaman ve çaba gerektirmektedir. Aynı zamanda Emslim cihazlarıyla da bu çabalar desteklenmektedir. Emslim, kasları yoğun bir şekilde uyarmakta ve kas yapımını hızlandırmaktadır. Bu cihazın teknolojik özellikleri sayesinde 30 dakikalık bir süre içerisinde 20.000 mekik çekmiş gibi bir etki ortaya çıkmaktadır.

Emslim cihazı, kas çalıştırmaya ek olarak kas güçlendirmekte ve yağ yakma özelliğine de sahiptir. Kusursuz bir şekilde çalışan bu cihaz ile yağ dokuları tahrip edilmekte ve bu dokuların vücuttan atımı gerçekleşmektedir. Bu cihazı etkili kılan bazı unsurlar bulunmaktadır. Emslim cihazı içerisinde elektromanyetik terapi çeşidi olan HI-EMT teknolojisi yer almaktadır. Bu teknoloji kas kasılması meydana getirerek mevcut duruma ayak uydurulması sağlanmaktadır.

Bu cihazın etkili olmasının bir diğer nedeni ise yağların eritilmesi ve kasların güçlendirilmesine yardımcı olmasıdır. Emslim cihazını diğer cihazlardan farklı kılan faktörlerde vardır. Cihazın içerisinde yer alan soğutma sistemleri ile daha konforlu bir vücut şekillendirme süreci geçirilebilmektedir.

Emslim uygulamaları, spor yerine kullanılabildiği gibi sporla birlikte de uygulanabilmektedir. Özellikle ekstrem egzersiz desteği olarak Emslim cihazlarından yararlanmak mümkündür. Emslim sayesinde elde edilen kas görünümünü egzersizler yaparak muhafaza etmek ve her daim sportif görünmek mümkün olmaktadır.

Emslim Neden Yapılır?

Emslim yapılmasının en önemli sebepleri; zayıflamak ve daha fit bir görünüme kavuşmaktır. Hem kilo vermek hem de kasların aktif olarak düzenli bir şekilde çalışması gerekmektedir. Emslim uygulamaları sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verilmekte ve hedeflenen vücut şekillendirme durumu gerçekleşmektedir. Kasların yoğun bir şekilde çalışmasını sağlayan Emslim, vücuttaki fazla yağların atılması için en uygun yöntemlerden birisidir.

Emslim işleminin birçok faydası vardır. Kişinin kas miktarında artış yaşanmasının yanı sıra kişinin cildinin yağ hücresinde de azalmalar meydana getirmektedir. Böylece daha fit bir görünüme ulaşılmaktadır. Bu faydalarından dolayı günümüzde Emslim işlemlerine sıklıkla başvurulmaktadır. Bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma ve selülit tedavisinde de Emslim uygulamalarından yararlanılmaktadır.

Bölgesel zayıflama tedavisi için en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Bölgesel zayıflamada tercih edilmesinin en önemli sebebi, yağ yakması ve kas güçlendirmesidir.

Emslim, kas kütlelerini büyüttüğü için vücut sıkılaşmakta ve ilerleyen seanslar sonucunda cilt gerginleşmektedir. Böylece hem ten gençleşmekte hem de vücut sıkılaşmaktadır.

Selülit tedavisinde de Emslim cihazlarından yararlanılmaktadır. Bu cihazlar selülite sebep olan birçok durumu ortadan kaldırmakta ve kas kütlesini güçlendirerek dolaşım problemlerine de yardımcı olmaktadır. Kısa bir süre içerisinde ışık ışıl bir ten ve pürüzsüz görünüme kavuşmak mümkündür.

Vücut Şekillendirme (Emslim) Nasıl Yapılır?

Emslim uygulaması öncesinde herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Vücut şekillendirme işlemi için öncelikle kişisel tedavi ve seans planlanması oluşturulmaktadır. Klinik değerlendirme ve vücut analizi yapıldıktan sonra işleme geçilmektedir.

Emslim cihazında 2 adet aplikatör başlığı bulunmakta ve aşırı egzersiz ve cerrahi işleme gerek kalmadan kaslar uyarılarak süreç ilerletilmektedir. Emslim uygulama süresi oldukça kısadır ve süreç yatış pozisyonunda gerçekleştirilmektedir.

Aplikatörler uygulama alanına sabitlenmekte ve manuel modda çalışarak düzenli darbeler uygulamaktadır. Böylece işlemin sonuna kadar uyarılma ve tetiklenmeler aktive edilmektedir. 30-60 dakika arasında süren bu vücut şekillendirme işlemi bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma ve selülit tedavisinde kullanılmaktadır.

Emslim ile bölgesel zayıflama;

 • Yağ yakarken kas güçlendiren Emslim, bölgesel zayıflamada sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle bölgesel kiloların verilmesinde spor ve diyete ek olarak destekleyici görev üstlenmektedir.

Emslim ile vücut sıkılaştırma;

 • Yağ dokusunun azalması ve kas kütlelerinin çoğalmasıyla vücut sıkılaşmaktadır. Kasların güçlenmesiyle vücut hatları daha da belirgin bir hale gelmektedir. Tedavinin tamamlanmasının ardından cilt gençleşmekte ve sıkılaşmaktadır.

Emslim ile selülit tedavisi;

 • Selülite sebebiyet veren pek çok soruna çözüm bulan Emslim yöntemi ile deforme olmuş olan yağ dokusu yakılmaktadır. Bu sayede kas kütlesi güçlü bir hale getirilmekte ve hedeflenen görünüme ulaşılmaktadır.

Emslim sayesinde vücuttaki yağlar yakılmaktadır. Ayrıca bu yöntemler kasları da güçlendirmektedir. Emslim etkili bir kas güçlendirme cihazıdır ve egzersizler bu cihazla uyumlu bir şekilde programlanabilmektedir. Sporla ulaşılması zor olan kas grupları da bu yöntem sayesinde kolayca çalıştırılabilmektedir.

Vücut Şekillendirme (Emslim) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Genel olarak bakıldığı zaman Emslim yöntemi, vücudun birçok bölgesine uygulanmaktadır. Özellikle farklı alanlara uygulanabiliyor olması büyük bir avantajdır. Hem kadınlar hem de erkekler için sorunlu olan bölgelerde etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Vücut şekillendirme uygulamasının vücutta uygulandığı alanlar şöyledir;

 • Karın kasları
 • Kalça kasları
 • Basenler
 • Kollar ve bacaklar
 • Bel bölgesi

Bu bölgelerde var olan sarkmalar gidermek amacıyla Emslim cihazları kullanılmaktadır. Ayrıca günümüzde çoğunlukla göbek, bacak ve kollarda oluşan sorunların çözümü için vücut şekillendirme uygulamalarına başvurulmaktadır. Karın bölgesindeki aşırı kiloların giderilmesinde de etkilidir. Bu bölgelere uygulandığı vakit etkili ve hızlı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Üstelik bu bölgelerin şekillendirilmesinde de ideal bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Vücut Şekillendirme (Emslim) Uygulamaları Nelerdir?

Emslim uygulamaları içerisinde yer alan birkaç yöntem vardır ve bu yöntemler sayesinde vücut şekillendirilmektedir. Şekillendirme süreçleri hastanın hem psikolojisini hem de fiziksel görünümünü en iyi şekilde düzeltmektedir. Şekillendirme uygulamaları tek başına yapılabileceği gibi kombin haline getirilerek de yapılabilmektedir. Böylece;

 • Tek bir süreçle vücudun farklı bölgeleri estetik hale getirilmektedir.
 • İşlemlerin aynı anda yapılmasıyla tekrar aynı süreçlerden geçmek gerekmemektedir.
 • İşlemlerin ardından vücut daha diri ve fit bir görünüme kavuşmaktadır. Aynı zamanda estetik açıdan da tatmin edici sonuçlar elde edilmektedir.

Özellikle liposuction, karın germe işlemi, kol germe, uyluk germe ve genital estetik gibi birbirinden farklı uygulamalar vücut şekillendirme uygulamaları içerisinde yer almaktadır.

Liposuction

Liposuction bir diğer adıyla yağ aldırma ameliyatı, deri altındaki yağ dokusunun çıkartılması süreçlerini kapsamaktadır. Bölgesel olarak yağ fazlalığına sahip olanlar için uygulanmakta ve vücut şekillendirilmektedir. Yağlanma daha çok bel bölgesinde görülmekte ve bu bölgedeki yağ dokusundan kurtulmak amaçlanmaktadır.

Yağ Doldurma (Yağ Enjeksiyonu)

Yağ enjeksiyonu yalnızca yüz değil vücudun pek çok bölgesine uygulanabilmekte ve vücut şekillendirme sağlanabilmektedir. Yağ doldurma işleminin amacı ciltte oluşan deformasyonları düzeltmektir. Estetik bir görünüme ulaşmak amacıyla yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılmaktadır. Yağ doldurma için kullanılacak yağ kişinin vücudundan toplanmaktadır. En yaygın yağ birikimi genellikle karın bölgesinde olacağından dolayı bu alan ilk sırada tercih edilmektedir.

Yağ doldurma işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

 • İşlem lokal anestezi altında gerçekleşmektedir. Ancak bazı durumlarda genel anestezi uygulaması altında da yapılabilmektedir.
 • Kişinin vücudundan yağ toplandıktan sonra bu yağ, enjeksiyona hazırlanmaktadır. Dolayısıyla bu süreçte çeşitli işlemlerden geçirilmektedir.

Yağ enjeksiyon yönteminin birçok avantajı vardır. Bunlar;

 • Alerji riski oldukça düşüktür.
 • Uygulanan alana dolgunluğun yanı sıra hacimde kazandırmaktadır.
 • Kan dolaşımını artırmakta ve deriye olumlu bir katkı sunmaktadır.
 • Hazır dolgulara kıyasla daha fazla kalıcılık sağlamaktadır.

Yap dolgusu işlemi sonrası;

 • Uygulamanın ardından soğuk işlemi yapılabilir.
 • Meydana gelebilecek ödemin geçmesi birkaç haftayı bulabilmektedir.
 • Yağ dokusunun belirli bir kısmı ilk bir ay içerisinde erimekte ve kalan kısım ömür boyu kalıcı olmaktadır.

Yağ doldurma işleminin olası riskleri;

 • Kanama, morarma ve enfeksiyon
 • Asimetri sorunları ve kontur farklılıkları
 • Yağ hücresinin beklenenden daha fazla erime göstermesi ve hedeflenen estetik görünümün elde edilememesi
 • Yağ embolisi durumuna neden olması olarak gösterilebilmektedir.

Karın Germe (Abdominoplasti)

Göbek çevresindeki yağ dokusunun yok edilmesi amaçlanmakta ve elastikiyetini kaybetmiş olan derinin düzeltilmesi bu işlemler ile sağlanmaktadır. Bu işlemler vücudun fiziksel görünümünü önemli şekilde düzeltmeyi başarmaktadır. Bel çizgisini net bir hale getiren ve düz bir karın görünümü vaat eden karın germe işlemlerinde göbek deliğinin altından bir kesi açılmakta ve süreci gerçekleştirmek için yeterli olmaktadır.

Karın germe uygulamasıyla düz bir karın ve genç bir vücut görünümü hedeflenmektedir. Aynı zamanda düz bir karına ulaşarak vücut şekillendirme olanağı da sağlanmaktadır. Karın kaslarının gergin hale getirilmesiyle kilo kaybı da meydana gelmektedir. Karın bölgesindeki sarkıklığın giderilmesiyle bikini vücudu da elde edilmektedir. Bu işlem sayesinde fiziksel görünüm güzelleşmekte ve kişinin kendisine olan özgüveni de yenilenmektedir.

Diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen giderilemeyen sarkıklığı olan kişilere abdominoplasti uygulanmaktadır. Kendiliğinden normal ve gergin bir görünümde olmayan karın bölgesine sahip olanlar bu yöntemler sayesinde eski formuna kavuşmaktadır.

Geniş kapsamlı olarak yürütülen karın germe uygulamaları tam ve mini olarak 2 şekilde yapılmaktadır. Tam ve mini yöntemlerin hangisinin yapılacağı kişinin durumuna göre belli olmaktadır. Süreç tamamlandıktan sonra iyileşme dönemine girilmekte ve bu zaman diliminde doktorun önerdiklerine uyumlu bir şekilde ilerlemek gerekmektedir.

Kol Germe (Brakioplasti, Arm Lift)

Aşırı kilo verme, egzersiz yapmama ve yaşlanmaya bağlı olarak kol çevresindeki deri elastikiyetini kaybetmekte ve bu derinin alınması için kol germe işlemleri uygulanmaktadır. Hem yağ dokusu hem de sarkık derinin alınması hedeflenmektedir. Kol germe işlemleri için kullanılan 3 farklı yöntem vardır. Bunlar; izsiz kol germe, standart kol germe işlemleri ve uzatılmış iz yöntemleridir.

Cilt yapısı esnek olan kişiler için izsiz kol germe yöntemi uygulanmaktadır. Koltuk altından yapılan bu işlemlerle fazla yağ alınmakta ve bölge belirli bir şekle getirilmektedir. Standart kol germe yönteminde tüm yağ dokusu çıkarılmakta ve fazla deri alınmaktadır. Kesi kol altından dirseğin arkasına atıldığı için fazla görünmemektedir. Uzatılmış iz yönteminde koltuk altı ve kolun üst kısmına doğru giden bir kesi bulunmaktadır. Sarkan deri göğsün yan duvarına doğru gerginleştirilmektedir.

Kol germe işlemi sonrasındaki iyileşme süreci birkaç ay sürmektedir. İyileşme döneminde kol korsesi kullanılmaktadır. Bu korse iyileşme sürecinin sonuna kadar takılmaktadır. Kol germe işlemlerinin anesteziye bağlı ufak etkileri görülmektedir. Uyuşma ve kanama gibi durumlar yan etkilerdir. İşlem sonrasında antibiyotik ilaçların düzenli olarak kullanılmasıyla enfeksiyon durumlarının da önüne geçilmektedir.

Uyluk Germe (Thigh Lift)

Hızlı kilo alıp verme ve egzersiz eksikliği gibi sebeplerden dolayı bacakların iç kısımlarındaki derinin elastikiyeti kaybolmakta ve bundan dolayı uyluk germe işlemi yapılmaktadır. Derideki gevşeme durumları zaman içerisinde sarkmaya dönüşmekte ve kişiler bu gevşeklik ve sarkma durumlarından rahatsızlık duymaktadır. Dolayısıyla uyluk germe işlemlerine başvurulmaktadır.

Uyluk germe işlemleri şu şekilde yapılmaktadır;

 • Genel anestezi altında gerçekleşmekte ve işlemler 3-4 saat sürmektedir.
 • Yalnızca deri fazlalığı varsa fazla deri çıkarılmaktadır. Hem deri hem de yağ fazlalığı varsa uyluk içerisindeki sarkık yağ dokusu sıvı haline getirilmekte ve ardından fazlalık deri çıkarılmaktadır.

Uyluk germe sonrasındaki iyileşme süreci;

 • İşlem esnasında yapılan kesinin iyileşmesi iki haftayı bulabilir. İşlem sonrasında ağrı problemi çok fazla görülmemektedir.
 • Doktor, 3 hafta kadar korse kullanımı önermektedir.
 • İşlem sonrasında hastanın dikişleri gerilebilir ve dikişler açılabilir. Dolayısıyla dikkatli hareket etmek gerekmektedir.
 • Bu süreçte hijyene dikkat edilmezse enfeksiyon durumları meydana gelebilmektedir.
 • Yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesi için zararlı alışkanlıklardan uzak durulması önerilmektedir. Bu zararlı alışkanlıkların başında sigara gelmektedir.
 • Kişinin normal hayata dönmesi için gerekli olan süre 15 gündür.
 • Merdiven çıkma ve yürüyüş gibi aktivitelerde kısıtlama olmamaktadır. Zorlu egzersizler için belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir. Ancak 2 aydan sonra egzersizlikler rahat bir şekilde yapılabilmektedir.
 • Sürecin en iyi şekilde geçirilmesi için doktorun tavsiyelerine uygun hareket etmek oldukça önemlidir.

Emslim Kimler Yaptıramaz?

Bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme amacıyla gerçekleştirilen Emslim uygulaması kişinin daha fit bir görünümde olmasına destek olmaktadır. Bu uygulama sayesinde kişinin yağları hızlı bir şekilde erimekte ve kas miktarı da artmaktadır. Diğer birçok yönteme göre başarılı sonuçlara sahip olan Emslim herkesin uygulayabileceği uygulamalar değildir. Vücuttaki sarkma olan birçok bölgeye uygulanan Emslim yönteminden yararlanamayacak olan kişiler;

 • Hamile olan veya hamilelik şüphesi olanlar
 • Emziren annelerde Emslim yönteminden yararlanamamaktadır. Bu yöntemler, anne ve bebek sağlığı için olumlu sonuçlar doğurmamaktadır.
 • Beyin hasarı olan kişilerinde bu işlemi yaptırmaması gerekmektedir.
 • Bu bir elektromanyetik bir uygulamadır ve kalp pili olan kişiler bu uygulamadan yararlanamamaktadır.
 • Erkekler için tercih edilen yöntemlerden birisi değildir.
 • İleri yaşlı olmayan birçok kişi için vücut şekillendirme yöntemi kullanılabilmektedir.
 • Bu yazılanlar dışında kalan herkes Emslim uygulamasından yararlanabilmektedir.

Emslim yönteminden yararlanıp yararlanılamayacağına dair bilgi için işlem yapılan merkezden detaylı bilgi alınması gerekmektedir. Aynı zamanda merkezdeki uzman kişilerden de bilgi alınabilir ve süreç ile ilgili bilgi sahibi olunabilir.

Bir Uygulama Ne Kadar Sürer?

Emslim işlemleri genel olarak seanslar halinde ilerlemektedir. Aşırı egzersiz ve cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan kasları uyaran Emslim işleminin süresi oldukça kısadır. Yatış pozisyonunda gerçekleşen bu süreçler genel olarak 30-60 dakika arasında sürmektedir. Tedavinin seansı tamamlandıktan sonra kişi günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Emslim tedavisinin etkisi ve kalıcılığı için seanslar yapılmaktadır.

En etkin sonuçlar için bir seansın 30 dakika olması gerekmekte ve haftada 2 ve 3 seans ya da 4 ile 6 seans gerçekleştirilmektedir. Seans ve sürecin planlanması için klinik bir değerlendirme ve vücut analizine ihtiyaç duyulmaktadır. İlk seanstan alınan yanıta göre sürece dair bir programlama yapılmaktadır. İşlemin kısa seanslar halinde olması hızlı kilo kayıpları yaşanmasını da mümkün kılmaktadır.

Uygulama esnasında kaslar 20000 kez çalıştırıldığı için hızlı şekilde yağ yakmakta mümkündür. Dolayısıyla işlemin seans süresi ve aralıkları en iyi sonucun alınması açısından oldukça büyük etkiye sahiptir. İyi bir analiz ve planlama ile vücut şekillendirme kapsamında en iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Emslim Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Emslim uygulamasının kişilere kazandırdığı birçok faydası vardır. Bu faydalar ile ilgili şunlar söylenebilir;

 • 30 dakikalık bir süreç olan vücut şekillendirme yöntemi ile kaslar 20000 kereden fazla olacak şekilde çalıştırılmaktadır. Bu durum yoğun bir egzersiz yapılıyormuş hissi yaşatmaktadır.
 • Emslim uygulaması kas gelişimi sağlamakta ve yağ yakımı gerçekleştirmektedir.
 • Emslim işlemi ile vücudun kas kütlesi %18’e kadar çoğaltılmaktadır. Aynı zamanda %21’e kadarda yağ kaybettirmektedir.
 • Bu uygulama ile enerji kas dokusuna nüfuz etmekte ve farklı vücut tiplerine yönelik olarak ayarlanan parametreler ile kaslar harekete geçirilmektedir.
 • Kasların uyarılmasıyla kan dolaşımı da artırılmakta ve kalori yakılmaktadır. Yağın yakılması kas oranının artırılmasına destek olmaktadır.
 • Emslim ile kişi uzandığı yerde yoğun egzersizler yapmaktadır. Bu uygulamanın 2-3 gün aralıklarla yapılması doktorlar tarafından önerilmektedir.
 • Yöntemin belirli bir iyileşme süreci yoktur. Uygulamanın ardından günlük yaşama geri dönmek mümkündür.
 • Emslim programı; 4-6 seans arasını kapsamaktadır. Genel sağlık durumu iyi olan her kadın ve erkek bu uygulamadan yararlanabilmektedir.
 • Son teknoloji ürünlerinden olan Emslim cihazı ile hedeflenen fit görünüme kısa bir sürede ulaşmak mümkündür.
 • Emslim ile; bölgesel incelme sağlanmaktadır. Aynı zamanda kan dolaşımı hızlanmakta ve metabolizmada hızını artırmaktadır.
 • Bu uygulama ile vücut kitle endeksi dengelenmektedir.
 • Ameliyatsız vücut fit bir görselliğe ulaşmaktadır.
 • İyileşme dönemi olmaması sürecin avantajlarından birisidir.
 • Sosyal ve iş hayatına ara vermeye gerek duyulmamaktadır.
 • Herhangi bir kesi ve yara izi gibi bir durumla karşılaşmak söz konusu değildir.

Vücut Şekillendirme Estetiği Fiyatları 2023

Emslim işlemlerinin fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Bu faktörler; uygulama kapsamı, uygulama alanı ve işlem merkezidir. Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olan Emslim, her sağlık merkezinde yapılmaktadır. Ancak her bir sağlık merkezi farklı bir fiyat politikası ortaya koymaktadır. Dolayısıyla işlemleri gerçekleştirmeden önce detaylı bir araştırma yapmak oldukça önemlidir.

Oldukça yaygın bir şekilde gerçekleştirilen Emslim uygulamasının fiyatları her bütçe için uygun içerikleri barındırmaktadır. Bazı sağlık kuruluşları bu fiyatlara dair birçok farklı seçenek sunmaktadır. Kişi kendisine uygun olan fiyat içeriğine göre sağlık merkezi seçimi yapabilmektedir. Fiyatların yanı sıra doktor ve ekibinin deneyimi de bu uygulamalar için büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden sürecin ilerleyişi ve ücretlere dair bilgi almak gerekmektedir.

Emslim fiyatlarının değişmesine neden olan faktörler göz önüne alınmalıdır. Bu faktörlere göre hareket edilmeli ve bütçe de buna göre ayarlanmalıdır. Vücut şekillendirme işleminin fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için uygulamanın gerçekleştirileceği merkez ile iletişime geçilmeli ve randevu alınmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Kaç Kere Kullanmak Gerekir?

30 dakika süren Emslim uygulamalarında yoğun bir egzersiz yapılıyormuşçasına bir süreç yaşamak mümkündür. Bu duruma inaktif egzersiz denilmekte ve bu egzersizler sayesinde kas gelişimi sağlanarak yağ yakımı gerçekleşmektedir. Kişiler, 2 ve 3 gün aralıklarla bu uygulamadan yararlanmaktadır. Uygulama tamamlandıktan sonra günlük rutine hemen dönülebilmektedir.  Genel olarak 4-6 seans haftalık olacak şekilde Emslim plan ve programı oluşturulabilir. Sağlık problemi iyi olan herkes bu cihaz ile fit bir görünüme kısa sürede kavuşabilmektedir.

Ne Kadar Kullanılabilir?

Estetik tıp alanında son teknolojik ürünlerden birisi olan Emslim cihazı, 1 seansta bir haftalık spor yapma imkânı sunmaktadır. Hayal edilen vücuda kısa sürede ulaşmayı mümkün kılan bu uygulamalar sayesinde kas ve kas gruplarına yüksek yoğunluklu egzersiz uygulaması yaptırılabilmekte ve kas gelişimi sağlanmaktadır. Emslim cihazlarının ne kadar kullanılacağına dair herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Dolayısıyla hazırlanan program doğrultusunda Emslim cihazları da kullanılabilmektedir. Kullanım sınırı olmadığı için seans aralıklarında rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Emslim Ağrı Yapar mı?

Emslim cihazı kullanılarak gerçekleştirilen bu süreç esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissi duyulmamaktadır. Ancak bu uygulama sırasında kaslar yoğun bir şekilde çalıştırılmaktadır. Dolayısıyla işlem tamamlandıktan sonraki süre zarfında kas ağrıları meydana gelebilmektedir. Kas ağrılarının yanı sıra ufak derecede tutulma ağrıları da yaşanabilmektedir. Fakat bu ağrılar birkaç gün içerisinde azalmaya başlamaktadır. Kısacası Emslim uygulaması esnasında ağrı ve acı durumları yaşanmamaktadır.