Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İstenmeyen kılların epilasyon teknikleri kullanılarak yok edilmesi erkek lazer epilasyon işlemleri olarak öne çıkmaktadır. Erkeklerde kıl kökleri daha kalın ve sert bir yapıdadır. Dolayısıyla lazer cihazının uygulama bölgesine daha iyi bir şekilde odaklanabilmesi mümkündür. Cihaz iyi bir şekilde odaklandığı vakit epilasyon süreçleri başarılı geçmekte ve lazerin sonuçları etkileyici olmaktadır.

Lazer epilasyon işlemlerin etki mekanizması kadın epilasyon işlemleriyle aynıdır. Lazer ışını, melanin pigmenti tarafından emilmekte ve bu ışınlar kıl köklerini hedef almaktadır. Böylece kıl kökleri tahrip edilmektedir. Erkek lazer epilasyon işlemlerinin kadınlara göre farkı erkeklerin kıl yoğunluğunun kadınlardan daha fazla olması ve buna bağlı olarak seans sayılarının uzamasıdır.

Erkek epilasyon işlemlerinde süreç tüm vücuda yöneliktir. Bu süreçlerde acı ve ağrının olmaması için kombin lazer epilasyon tekniklerine başvurulmaktadır. Özellikle kalın kıl yapısına uyumlu teknolojiler kullanılarak epilasyon süreçlerinin daha konforlu geçmesi amaçlanmaktadır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

Erkekler için gerçekleştirilen lazer işlemlerinin bölgeleri kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı sağlık merkezlerinde lazer olması istenilen bölgeler için paketler oluşturulabilmektedir. Genel olarak erkek lazer epilasyon işleminin uygulandığı bölgeler şöyledir;

 1. Omuz ve sırt bölgeleri

Omuz ve sırt bölgesine el ile ulaşım zor olduğundan dolayı bu bölgeler tıraş edilememektedir. Bundan dolayı omuz ve sırt bölgesi lazer işlemleri için oldukça sık tercih edilen yerlerdir. Omuz ve sırt lazer işlemleri genellikle kolsuz kıyafet giymek isteyen kişilerin yaptırmak istedikleri lazer uygulamalarıdır.

 1. Boyun ve ense bölgeleri

Bu bölgelere devamlı aralıklarla tıraş uygulanmakta ve bölge sürekli tahriş olmaktadır. Lazer epilasyon işlemi bu bölgeler için büyük bir kurtarıcıdır.

 1. Kol ve bacak bölgeleri

Kol ve bacaktaki kıllarından rahatsız olanlar lazer işlemleri yaptırmaktadır. Lazer epilasyon yöntemi kişinin kıllarından kurtulmasını sağlarken kalıcı olarak da çözüm sunmaktadır.

 1. Yüz bölgesi

Yüz bölgesinde sürekli uzayan kıllar için kullanılacak en ideal yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Epilasyon sonrasında herhangi bir yara ve kabarıklık oluşmadığı için işlem konforlu bir şekilde yaptırılabilir.

Erkek Lazer Epilasyon İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Lazer epilasyon işlemleri 18 yaşını doldurmuş olan erkekleri yaptırabileceği uygulamalardan birisidir. Kişinin 18 yaşını beklemesindeki amaç; hormonsal yapının net bir düzene gelmesidir. Özellikle ergenlik dönemi tamamlandıktan sonra erkek lazer epilasyon işlemlerinden yararlanmak sürecin kalıcılığı için oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Bazı kişiler hormonsal dengeye 18 yaşından önce ulaşabilmektedir. Bu gibi durumlarda 18 yaşından önce epilasyon uygulamasından yararlanılabilir. Ancak genel olarak 18 yaş ve yukarısı lazer epilasyon işlemleri için uygun yaşlardır.

Lazer Epilasyon Erkek Bireyler İçin Nasıl İlerliyor?

Kadınlara nazaran erkeklerin kıl kökleri daha yoğun ve kalındır. Dolayısıyla lazer süreci erkekler için daha ağrılı geçebilmektedir. Ancak erkek lazer epilasyon süreçlerinde yüksek teknoloji cihazlar kullanılarak işlem daha konforlu ilerlemektedir. Lazer epilasyon işlemlerinde etkili sonuçlara varabilmek için kıl köklerinin kalınlığı ve rengine dikkat etmek ve işlemi buna göre gerçekleştirmek gerekmektedir.

Uygulama gerçekleştirilecek bölgenin sayısı da lazer epilasyon süreçleri için önemli bir konudur. Bunun yanı sıra işlem öncesi ve sonrasında dikkat edilecek faktörlere göre hareket edilmeli ve birçok detay göz önüne alınarak epilasyon işlemine hazır bir şekilde gelinmelidir.

Lazer Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler

•Erkek Göğüs Lazer Epilasyon

Göğüs çevresindeki istenmeyen tüylerin minimuma indirmek veya yok etmek için lazer yöntemi kullanılmaktadır. Bu lazer işlemi hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmekte ancak erkekler için daha uygun epilasyonlardır. Bu lazer uygulaması esnasında aktif büyüme evresinde olan kıllar kalıcı olacak şekilde yok edilmekte ve göğüs bölgesinde yeni kıl oluşumunun önüne geçilmektedir.

Göğüs çevresi oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve tahriş gibi durumlara oldukça açıktır. Bundan dolayı acı hissini ve olası komplikasyon riskini oldukça düşüren buz lazer epilasyonlar göğüs alanı için tercih edilebilmektedir. Bu lazer epilasyonun dalga boyunun etkisiyle başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Göğüs bölgesi için seans sayıları kıl kökü yapısı ve ten rengine göre farklılık göstermektedir. Ancak ortalama olarak 6-8 seans erkek lazer epilasyon süreci için yeterlidir.

•Erkek Sırt Bölgesi Lazer Epilasyon

Erkeklerde aşırı tüylenen bölgelerden birisi de sırt bölgesidir. Bu bölgedeki tüylenmeler kişinin rahatsız hissetmesine sebebiyet verebilmektedir. Bundan dolayı lazer epilasyon yöntemleri sırt bölgesi için sıklıkla tercih edilmektedir. Sırt bölgesindeki tüyler, diğer bölgelere kıyasla daha sert bir yapıdadır ve bundan ötürü lazer ışınları bu tüylere rahat bir şekilde odaklanabilmektedir. Bu sayede sırt bölgesindeki istenmeyen tüylerde azalmalar meydana gelmektedir.

Düzenli olarak gidilecek 8-9 seans sonrasında sırt bölgesi arzu edilen bir görünüme kavuşmaktadır. Bu bölgeye lazer yönteminin kullanılması hem ağrı yönünden hem de hayat kalitesi yönünden oldukça olumlu etkiye sahiptir.

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Bilmeniz Gerekenler

 • Uygulama yapılacak bölgenin bir gün öncesinden tıraş edilmesi gerekmektedir.
 • İşlemden önce bölgenin güneş ışığına maruz kalmaması oldukça önemlidir.
 • İşlem gerçekleşmeden önce duş alınabilir.
 • Lazer epilasyon işlemi için birden fazla seans gerekebilmektedir.
 • Epilasyon yapılmaya karar verildiği zaman uygulama merkezi ve cihazı detaylı bir şekilde araştırılmalıdır.
 • Seanslara rahat kıyafetler giyilerek gelinmelidir. Bu şekilde işlem esnasında ve sonrasında rahat bir şekilde hareket edilebilir.
 • Epilasyon yapılacak bölgeye peeling ve benzeri uygulamaların yapılmaması gereklidir.
 • Epilasyon öncesinde kıllara ağda gibi yöntemler uygulanmamalıdır.
 • Kıl kökü ve ten rengine göre erkek lazer epilasyon işleminin etkisi ve seans sürelerinde farklılıklar meydana gelebilmektedir.
 • Seanslara düzenli aralıklarla gidilmeye özen gösterilmelidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem öncesinde olduğu gibi işlem sonrasında da dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğu taktirde etkili sonuçlar elde edilmektedir. Erkek lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

 • Bu süreç sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler; güneşten korunmak ve solaryuma gitmemektir.
 • İşlemden sonra ciltte kızarıklıklar meydana gelebilmektedir. Ancak bu durum sürece bağlı olarak gelişmekte ve birkaç gün sonra kendiliğinden geçmektedir.
 • Epilasyondan sonraki ilk 10 saatte uygulama bölgesine su değdirilmemelidir.
 • İşlemden sonra ılık duş alınabilir ancak cildin tahriş olmasına neden olabilecek işlemlerden kaçınmak gerekmektedir.
 • İşlem sonrasında kıl kökleri, 15 gün içerisinde kendiliğinden dökülmeye başlamaktadır.
 • Bu süreçte cilt kuruyabilir ve bunun için nemlendirici kullanılmalıdır.
 • İşlemden 15-20 gün sonra kontrol seanslarına gidilmelidir.
 • Seans aralıklarında tüylerin kökten alınmamasına dikkat edilmelidir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonuçları

Erkeklerin kıl yapısı ve yoğunluğu kadınlardan farklıdır ve dolayısıyla lazer epilasyon süreçleri de farklılık göstermektedir. Erkeklerde kıllar sert ve koyu bir görünümdedir. Bu durumda kıllardan kurtulma süresini uzatmaktadır. Tüylerin renkleri epilasyonun etkili olup olmamasına belirleyen önemli faktörlerdir. Ancak genel olarak denilebilir ki, erkek lazer epilasyon işlemlerindeki başarı oranı oldukça yüksektir.

Tamamen istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak mümkün olmasa da bu tüylerde büyük bir azalma veya seyrelme meydana gelmektedir. Buna ek olarak kullanılan lazer cihazı da epilasyonun başarılı olmasında oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Epilasyon sonuçları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli detay; işlem sonucunun herkeste aynı sonucu vermeyeceğidir. Bazı durumlarda tüylerin farklı renkte olması seans sürelerini uzatabilmekte ve kısaltabilmektedir. Başarıyı etkileyen unsurlar; kişinin fiziksel özellikleri, kıl yoğunlukları ve işlem yapılacak olan bölgedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Seansları Süreleri

Genel olarak erkeklerdeki kıl yoğunluğu daha fazladır ve bu durum seans sayılarını artırmaktadır. Ortalama olarak 6-8 seans olarak belirlenen bu epilasyon işlemlerinin süreleri uygulamanın hangi bölgeye yapıldığına göre değişiklik göstermektedir. Erkeklerde lazer epilasyon seans süreleri ile ilgili şunlar söylenebilir;

 • Omuz ve sırt bölgesi seans süresi: 20-30 dakika
 • Kaş ortası seans süresi: 5-10 dakika
 • Kolların seans süresi: 15-20 dakika
 • Bacakların seans süresi: 25-30 dakika
 • Sakal üstü seans süresi: 5-10 dakika
 • Elmacık bölgesi seans süresi: 5-10 dakika
 • Göğüs bölgesi seans süresi: 15-30 dakika
 • Koltuk altı seans süresi: 5-10 dakika
 • Tüm vücut seans süresi: 2 saat
 • Ense ve boyun bölgesi seans süresi: 10 dakika

Erkekler İçin Lazer Epilasyon Merkezleri

İstenmeyen tüyler, yalnızca kadınlar değil erkeklerinde gündelik yaşamını olumsuz yönde etkileyen durumlardan bir tanesidir. Bundan dolayı günümüzde birçok epilasyon merkezi ciltteki bu soruna yönelik olarak konforlu ve sağlıklı bir hizmet sunmaktadır. Erkek lazer epilasyon işlemleri adı altında sunulan tüm çözümlerden güvenli bir şekilde yararlanmak mümkün olmaktadır.

İnsan vücudundaki kılların hepsi aynı renkte ve kalınlıkta olmamaktadır. Üstelik deri rengi de vücudun birçok noktasında farklı bir şekilde görünebilmektedir. Dolayısıyla bu epilasyon işlemlerinden istenilen sonuçların alınabilmesi için farklı lazer yöntemlerinin kullanılması gerekebilir. Bu lazer işlemleri yüksek teknolojiye sahip ve gelişmiş donanımlı epilasyon merkezlerinde yapıldığı taktirde arzu edilen sonuçlara kısa sürede ulaşılabilmektedir.

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları 2023

Lazer epilasyon fiyatlarının belirlenmesi için öncelikle kişinin muayene olması gerekmektedir. Ancak bunun daha öncesinde güvenilir ve kaliteli hizmetler sunan merkezlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Merkez seçimi yapıldıktan sonra muayene gerçekleştirilmekte ve fiyat aralıkları belirlenmektedir. Fakat fiyat aralıklarını değiştiren birçok unsur bulunmaktadır. Bunlar;

 • İşlem yapılacak alandaki kıl yoğunluğu
 • Kıl yoğunluğuna bağlı olarak yapılacak lazer atışları
 • Hastanın kıl tipi ve ten rengi
 • Kullanılacak lazer sistemi
 • Lazer cihazının kalitesi (özellikle FDA onaylı cihazların kalitesi yüksek olmaktadır)
 • İşlem yapılacak kişinin cinsiyeti (erkeklerde kıl yoğunluğu daha fazladır ve bu işlem süresini uzatabilmektedir)
 • İşlemin yapıldığı bölge

Bu maddelere ek olarak ekstra hizmetler ve benzeri birçok detay fiyatlara eklenebilir. Erkek lazer epilasyon fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için işlem merkeziyle iletişime geçilmeli ve muayene olunmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyonun seans süreleri; uygulamanın yapılacağı alan ve kişinin cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle uygulanacak seans sayısı işlem öncesinde kişinin cilt tipi ve kıl kalınlığının analiz edilmesine bağlı olarak belirlenmektedir. Erkeklerde lazer epilasyon işlemi genel olarak 6-8 seans sürmektedir. Ancak uygulama bölgesine göre bu seans sayılarında uzamalar görülebilmektedir.

Erkekler İçin Lazer Epilasyon Seans Sayısı Niçin Daha Fazladır?

Lazer epilasyon işlemleri hem kadınlar hem de erkekler için aynı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Ancak erkeklerin kıl yapısı kadınlara oranla daha kalın ve daha siyah renktedir. Dolayısıyla lazer ışını bu kılları daha fazla absorbe etmektedir. Bunun sonucunda lazer epilasyon işlemi daha etkili olmaktadır. Seans sayısının yüksek olmasının sebebi kıl yoğunluğuna bağlıdır.

Erkek Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Erkeklerde lazer epilasyon; boyun, ense, kulak, sırt, kol altı ve benzeri birçok bölgeye uygulanmaktadır. Bunlara ek olarak genital bölgeye de lazer epilasyon işlemi uygulanabilmektedir. Bu lazer epilasyon işlemlerinin sonucu kalıcıdır ve kıl yok olduktan sonra bir daha kılın çıkma ihtimali yoktur. Genel olarak tüm bölgeler için kalıcı sonuçlar görebilmek mümkündür.

Erkek Lazer Epilasyon Acılı ve Ağrılı mıdır?

Günümüzde lazer epilasyon işlemleri yüksek teknolojiye sahip cihazlarla yapılmaktadır. Modern cihazlar aracılığıyla gerçekleşen lazer yöntemleri içerisinde soğutucu üniteleri yer almakta ve bunlar sayesinde acı ve ağrı hissi büyük ölçüde engellenmektedir. Ancak bazı durumlarda lazer ışınının atış sırasında hafif batma hissi oluşabilmektedir. Bunun dışında başka herhangi bir yan etki yoktur.

Erkek Lazer Epilasyon Kökten Çözüm mü?

Kullanılan teknik itibariyle lazer epilasyonlar kalıcı çözümler olarak öne çıkmaktadır. Özellikle ağda veya tıraş gibi diğer yöntemlerle alınan kıllar tekrar büyümektedir. Lazer epilasyon işlemleri, direkt olarak kıl kökünü hedef almakta ve buradaki kıl köklerini yok etmeye yönelik olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Hızlı ve acısız yöntemler olan epilasyonlar kıl köklerini tahrip ederek ortadan kaybolmalarını sağlamaktadır.

Erkek Lazerde İlk Seansta Tüyler Dökülür mü?

Kişinin kıl kalınlığı ve yoğunluğu uygulama bölgesindeki kılların dökülme derecesini büyük ölçüde etkilemektedir. Büyüme evresindeki kıllarda etkili olan bu lazer epilasyon yöntemlerinde her vücut kılı aynı anda büyüme safhasında olmayacağı için her seansta belirli bir kıl kökü tahrip edilebilmektedir. İlk seanstan itibaren dökülmeler meydana gelmektedir.

Erkek Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var mı?

Genel olarak lazer epilasyon işlemleri sonrasında yanma ve batma hisleri oluşabilmektedir. Lazer işlemi sonrasında uygulama alanında hafif kızarıklıklar ve ödem görülebilir. Fakat bu etkiler ciddi değildir ve birkaç gün içerisinde geçmektedir. Epilasyon sonrasında vücutta beliren bu yan etkilerin hepsi geçici ve zararsız özellik göstermektedir. Bu yan etkilerin geçmemesi durumunda doktora başvurulmalıdır.

Erkeklerde Lazer Epilasyonun Vücuda Bir Zararı Olur mu? Kansere Yol Açar mı?

Lazer epilasyon işlemi genellikle güvenilir prosedürlerdir. Ufak yan etkilere sahiptir ve belirli bir süre sonra bu etkiler kaybolmaktadır. Ancak epilasyon süreçlerinde lazer ışınları kullanıldığı için az miktarda radyasyon üretimi ile karşılaşılmaktadır. Bu radyasyon oranı az olduğu için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Dolayısıyla lazerin kansere yol açtığına dair bir kanıt yoktur.

Lazer Epilasyon Erkeklerde Kısırlığa Neden Olur mu?

Lazer ışınları cildin yalnızca birkaç milimetre altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşmaktadır. Yumurtalık veya diğer organlar çok daha derin bir bölgededir. Lazer epilasyon ışınlarının bu bölgelere ulaşması mümkün değildir. Bundan dolayı epilasyon işlemleri kısırlık yapmamaktadır. Aynı zamanda lazerin kısırlık yaptığına dair bir kanıtta bulunmamaktadır. Kısırlık yapar endişesi olmadan güvenle epilasyon işlemlerinden yararlanılabilir.

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Yazın lazer yaptırma fikri çoğu kişinin endişe duymasına neden olabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken kurallara uyulduğu taktirde yazın lazer epilasyon işlemi yaptırılabilir. Dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi; epilasyondan bir hafta önce güneşten uzak durulmalıdır. Özellikle dışarı çıkıldığı taktirde vücudun açıkta kalan bölgelerine güneş kremleri sürülmelidir. İşlemden sonrada güneş banyosu yapılmamalı ve diğer tüm unsurlara özen gösterilmelidir.

Solaryum Sonrasında Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Lazer epilasyon sonrasında solaryuma girilmemesi gerekmektedir. Solaryuma girildiği taktirde ciltte yanıklar ve renk değişimleri olabilir. Bu durum ciltte kötü bir görünüme sebebiyet vermektedir. Epilasyondan 7-10 gün sonrasında solaryuma girilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Seans aralıklarında da solaryumdan uzak durulması oldukça önemlidir.