Fransız Askısı Nedir?

Ciltte görünen sarkmaları ve çeşitli kırışıklıkları azaltmak için kullanılan bir cilt germe işlemi olan Fransız askısı, önemli tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Özellikle son dönemde sıkça araştırılan bu yöntemde işlem sırasında cilt altına özel iplikler yerleştirilmektedir ve bu yerleştirilen iplikler gerilerek ciltteki sarkmaları toparlar.

Özellikle bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilmekte ve ameliyatsız bir cilt germe yöntemi olarak görülmektedir. Yüz ve boyun bölgesindeki çeşitli sarkmaları toparlamak için kullanılan bu cilt germe yöntemi, kısa sürede etkili sonuçlar vermektedir.

Buna rağmen bu yöntemde işlem sonrası bazı yan etkiler de görülebilmektedir ve uzun vadeli etkinliği hakkında en iyi seçeneği uzman bir doktor aracılığı ile öğrenilebilmektedir.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı insanda ciltteki çeşitli sarkma ve kırışıklıkları azaltmak için bir cilt germe işlemi olarak görülmektedir. Bu işlemde lokal anestezi altında uygulamalar gerçekleştirilmektedir ve ameliyatsız bir biçimde uygulanabilmektedir ve özel bir teknik gerektiren bu uygulama deneyimli bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.

İşlem ve uygulama sırasında cilt altına özel iplikler yerleştirilir ve bu iplikler özel uçları sayesinde cilt altındaki dokulara tutunarak gerilerek cildi toparlamaktadır. İpliklerin sayısı cilt tarafından emilebilen bir madde içermektedir ve zamanla cilt tarafından emilerek yok olmaktadır. Özellikle bu işlem sonucunda cilt; daha sıkı, daha genç ve daha taze bir görünüm kazanmaktadır.

Bu işlem genellikle insanlarda yüz ve boyun bölgesinde bulunan sarkmaları toparlamak için kullanılırken, cildin genelindeki sarkmaları azaltmaktadır. Yüz ve boyun bölgesinin daha sıkı ve genç görünmesini sağlayan bu uygulamada işlem sonrası cilt daha gergin bir görünüm kazanarak yüz hatları daha belirgin bir hale gelmektedir.

Ameliyatsız bir cilt germe yöntemi olarak tercih edilen bu işlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve işlem genellikle bir saat kadar sürmektedir. İşlem sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilmekte ve günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir fakat işlem sonrası hastada birkaç gün sürebilecek ödem, morluk veya hafif ağrılar görülebilmektedir.

Fransız Askısı Kimlere Uygulanır?

Bu işlem ciltteki sarkma ve kırışıklıkları azaltmak isteyen herkes için uygun bir işlem olarak görülmektedir. Özellikle orta yaşın üzerindeki kişilerin daha sık tercih ettiği bu işlem, cildin sarkmaya başladığı özellikle yüz, boyun ve göğüs bölgesi alanlarında daha etkili sonuçlar vermektedir.

Ameliyat riski almak istemeyen kişiler için alternatif olarak tercih edilen bu işlem ayrıca daha önce cilt germe ameliyatı geçirmiş kişiler için de uygun bir tedavi seçeneği olarak görülmektedir. Ameliyatsız ve kısa bir sürede gerçekleştirilen bir işlem olduğu için bu işlem birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Herkes için uygun olmayan bu işlemde özellikle hamilelik, emzirme dönemi, cilt enfeksiyonları, aktif akne veya önceden geçirilmiş enfeksiyonlar gibi durumlar görülen kişilere bu işlem önerilmemektedir.  Bunun yanında kanama bozukluğu veya düzenli sulandırıcı kullanımı gibi durumlar da işlem öncesinde dikkat ile değerlendirilmelidir.

Etkili sonuçlar veren bir yöntem olarak Fransız askısı işleminin riskleri ve yan etkileri de bulunabilmektedir. Özellikle işlem sonrası enfeksiyon, ipliklerin farklı bir bölgeye kayması veya ipliklerin cilt altında görünür hale gelmesi gibi sorunlar oluşabilmektedir. Bu yüzden işlemi uygulayacak olan uzmanın da deneyimli bir uzman olması önemlidir.

Fransız Askısı Kullanım Alanları

Cildin sıkılaşmasına ve ciltte görülen sarkmaların azaltılmasına yardımcı olan bu uygulama, özellikle yüz, boyun, göğüs, kollar ve bacaklar gibi bölgelerde oldukça etkili bir işlemdir.

Yüz bölgesinde bu işlem ile kaş kaldırma, çene sıkılaştırma, alın sıkılaştırma ve gözaltı sarkmalarının giderilmesi gibi birçok sorunun da çözüme kavuşturulması mümkündür. Boyunda da boyun sarkmalarının azaltılması, göğüslerin toparlanması ve sıkılaştırılması, kol ve bacaklardaki sarkmalarının azaltılması da bu işlemin kullanım alanları arasında yer almaktadır.

Ameliyatsız bir işlem olarak ciltteki sarkma ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirmek için sıklıkla tercih edilen bu yöntemde birçok kullanım alanları mevcuttur. Herhangi bir işlem öncesinde bir uzman ile görüşmek bu işlemde önemli bir durum olarak da görülmektedir.

Ameliyatsız bir cilt germe yöntemi olarak sarkma ve kırışıklıkları azaltmak için özel teknikler ile gerçekleştirilen bu işlem, özellikle deneyimli bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.

Fransız Askısı Faydaları

Cilt sıkılaştırma ve ciltteki sarkmaların azaltılması konusunda birçok fayda sağlayan bu işlem, ameliyatsız bir seçenek olarak ciltte bulunan yaşlanma belirtilerini gidermek isteyenler için de ideal bir işlem olarak görülmektedir. Kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşen bu işlemin minimal bir iyileşme süresi de gerektirmesi özellikle işlemin faydaları konusunda önemli bir yerde bulunmaktadır.

Bu işlemin faydaları arasında daha genç ve daha taze bir görünüme elde etmek, yaşlanma belirtilerini azaltmak, cildin sıkılığını ve elastikiyetini artırmak, çene ve boyun sarkmalarını azaltmak, gözaltı torbalarını gidermek, alın kırışıklıklarını azaltmak, gözleri genç göstermek, kaşları kaldırmak, göğüslerin toparlanmasına yardımcı olmak, kol ve bacak sarkmalarını azaltmak yer almaktadır.

Bunun yanında işlem sonrası kişinin doğal görünümünün korunması ve işlemin sonuçlarının uzun vadeli olarak sürmesi de bu işlemin avantajları arasında yer almaktadır.

Fransız Askısı Kaç Seans Yapılmalı?

Bu askı işleminin kaç seans yapılacağı kişinin cilt durumuna göre değişkenlik gösterebilen bir durumdur. Kişinin cilt yapısı ve beklentilerine bağlı olarak seans sayısı değişkenlik gösterse de genellikle işlemde birkaç seansın arından etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Fransız Askısı ile Yaşlanma Etkisi Azalır Mı?

Kişiye uygulanan bu askı işlemi cilt sıkılaştırma ve sarkmaların azaltılması konusunda etkili bir uygulama olarak görülmektedir. Ciltteki yaşlanma etkilerini azaltabilen bu askı uygulaması, yoğunlukla tercih edilmektedir.

Bu askı uygulamasında kişinin yaşına, cilt durumuna ve işlemin uygulandığı bölgeye göre sonuçlar farklılık gösterebilmektedir.

Fransız Askısı Yöntemleri Nelerdir?

Farklı teknikler kullanılabilerek uygulanabilen bu askı işleminde çeşitli marka ve tipler yer almaktadır. Özellikle PDO ipler, Silhouette Soft, Sillhouette Lift, Aptos ipleri gibi çeşitli marka ve tipler yöntemler arasında yer almaktadır.

İşlemde hangi yöntemin kullanılacağı kişinin cilt durumu ve beklentilerine göre değişebilirken bu konuda en iyi seçeneği uzman bir doktor sunabilmektedir.

Fransız Askısı Yan Etkiler ve Riskler

Ameliyatsız bir seçenek olarak bu işlemde ciltteki yaşlanma belirtilerini gidermek isteyen kişiler her tıbbi işlemde olduğu gibi bazı yan etkileri ve riskleri öğrenmek istemektedirler. Özellikle bu işlem sonrası bireylerde hafif ağrı, morarma, şişme ve çeşitli hassasiyet durumları görülebilmektedir.

Bu yan etkiler kısa bir süre aralığında kendiliğinden geçmektedir fakat bazı nadir durumlarda enfeksiyon, iplik çıkması, düğümleşme veya yüzde asimetri gibi ciddi komplikasyonlar da bu işlemin yan etkisi ve riskleri arasında görülebilmektedir.

Tüm bu sebeplerden dolayı işlem öncesinde kesinlikle bir uzman dermatolog veya bir estetik cerrah ile görüşmek, bu işlemin risklerini ve yan etkilerini öğrenmek için önemli bir durum oluşturmaktadır.

Genellikle güvenli bir seçenek olan bu işlemde işlem öncesi doktor ile detaylı bir görüşme yapmak önemli bir konudur.

Fransız Askısı Fiyatları 2023

Kullanılan iplik tipi, uygulama alanı, doktorun deneyimi ve cilt durumuna göre bu işlemin fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Özellikle yüksek fiyat skalasında yer alan Fransız askısı işleminde ortalama fiyatlar uygulama alanlarına göre de değişkenlik göstermektedir.