Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial’ın uygulama amaçları cilde nemlendirme, temizleme ve yenileme etkisi vermektir. Bunların yanında hydrafacial yönteminde yaşlanma karşıtı bakım da yapılır. Akne ve leke tedavisinde de kullanılan hydrafacial’ın özel vakum yöntemi ile cilt temizlenir. Ölü cilt hücrelerinden ve kirlerden arındırırken aynı zamanda cildi nemlendirir ve besler. Cilt temizliği , soyma ve yenileme işlemlerinin hepsi tek seansta uygulanabilir. Farklı cilt tipleri için özel hazırlanan serumlar ile cilt kusurlarını yok etme özelliğine sahiptir.

Cilt yenileme, temizleme ve nemlendirme amacıyla uygulanan hydrafacial’ın en önemli özelliklerinden biri de ağrı ve acısız olmasıdır. Diğer cilt temizleme uygulamalarında olduğu gibi iğne ve benzeri yöntemler kullanılmadığı için özellikle hassas cilde sahip olan kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Geliştirilmiş vortex teknolojisi ile cilde zarar vermeden derinlemesine temizlenmesi sağlar. Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlar. Cildi ölü hücreler, gözeneklerdeki birikmiş kirler, siyah noktalar ve fazla yağdan arındırır. Ciltteki kırışıklıklar, renk eşitsizlikleri ve lekeleri bakım serumları ile tedavi eder. İşlem sonrası cilt daha parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip olur.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Çevresel etkiler, zararlı güneş ışınları, sağlıksız beslenme düzeni, cilt tipine uygun olmayan ürün kullanımı gibi pek çok faktör cilde zarar verir ve tahriş olmasına sebep olur. Tahriş olan ciltte bazı sorunlar meydana gelmeye başlar. Gözenekler kapanır, ölü hücreler birikir bu da cildin daha kötü bir görünüme sahip olmasına neden olur. Hydrafacial’da bu sorunların hepsine çözüm bulunabilir. Yağlı, akne eğimli ciltler için vakum yöntemi temizliği ile fazla yağı alır ve akneleri temizler. Kuru ciltler için özel nemlendirme bakımları yapılır. Siyah nokta ve tıkalı gözenekler açılır ve kirler temizlenir. Renk tonu eşitsizliği, ince çizgi ve kırışıklıklar da bu yöntem ile çözüme kavuşabilir.

Birçok cilt sorununa tedavi olan hydrafacial’ da sonuçlar anında fark edilebilir. Hem tedavi süresi kısalığı hem ağrısız bir uygulama oluşu sebebi ile de oldukça kolay bir yöntemdir.

Hydrafacial Aşamaları Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial’da temizleme ve bakım işlemi belli başlı aşamalardan oluşur ve yaklaşık 30 dakika sürer. Kişinin cildine ve cilt problemlerine uygun olarak hazırlanan besleyici serumlar ve nemlendiriciler kullanılır.

Aşama 1: Cilt temizliği

Cilt bakım uzmanı yüzdeki kirleri ve yağı temizleyerek başlar. Cilt temizlendikçe gözenekler açılmaya başlar. Temizleme işlemi sırasında ölü deri hücreleri de dökülmeye başlar.

Aşama 2: Sıvı dermabrasyon

Bu aşamada yüze peeling yapılır. Diğer yöntemlerin aksine yüzde kızarıklığa neden olmayan bu peelingte salisilik ve glikolik asit karışımı kullanılır. Oldukça etkili olan bu sıvı karışımı ve peeling uygulaması ile derin gözenekler açılır.

Aşama 3: Serum infüzyonu

Serum infüzyonu kişinin cildinde sivilcelere, lekelere veya kırışıklara uygulanan yöntemdir. Kişiye uygun serumlar seçilir. Kuru ciltler için hyaluronik asit içeren serum, aşırı yağlı ciltlere yağ dengeleyici serum uygulanır.

Aşama 4: Nemlendirme

Cilt için faydalı besinlerle birlikte antioksidan içeren nemlendirici serumlar uygulanır. Cilt nemlendirmesi ile cilt detoksifiye edilmiş olur. Ayrıca bu aşama cildi gençleştirmeye yardımcı olur.

Aşama 5: LED ışık tedavisi

LED ışık tedavisinde farklı etkileri olan ışıklar kullanılır. Sivilceler için mavi, ince kırışıklıklar için kırmızı ışıklar kullanılarak yok edilmeye çalışılır. Tedaviden sonra etkiler hemen gözle görülür hale gelir.

Hydrafacial Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Nemsiz, sivilce ve akneli, aşırı yağlı, gözenekleri tıkanmış ciltlere uygulanabilir. Cilt problemleri ağrısız ve kolay şekilde çözebilen hydrafacial’ın vücutta kullanıldığı alanlar başlıca yüz, boyun ve dekolte bölgeleridir. Bu bölgelerde yaptığı temizleme ve bakım işlemi ile anında gözle görülür bir etki yaratır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Neden Tercih Edilir?

Bu uygulama diğer cilt bakım uygulamalarına göre hem daha kolay hem de ağrısızdır. Olumlu etkileri anında görülmeye başlar. Ciltte kızarıklık ve morluk yapmadığı için kişiyi günlük hayatından alıkoymaz. Diğer cilt bakım uygulamalardaki gibi iğne kullanılmadığı için hassas ciltler için uygundur. Özel vakum sistemi ile derinlemesine temizlik sağlar. Hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrası cilt ışıltılı, sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olur.

Hydrafacial Etkisi Ne Kadar Sürer?

Hydrafacial’ın ardından etkileri hemen görülmeye başlar. Cildin ihtiyaç duyduğu nem, vitamin ve minerali veren bu uygulama tek seansta birçok işlemi yapılabilir. Uygulamadan sonra ciltteki nem etkisi 1 haftaya kadar devam eder. Hydrafacial’in etkisinin daha uzun süreli olabilmesi için ayda bir defa tekrar edilmesi tavsiye edilir. Tekrarlar uyguladıkları etkilerin daha kalıcı olduğu görülecektir.

Hydrafacial Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hydrafacial’dan sonra özel bir bakım gerekmez çünkü ağrılı ve zorlu bir uygulama değildir. Tek dikkat edilmesi gereken konu işlemin uygulandığı gün işlem gören bölgeyi yıkamamaktır. Cilt bakım uzmanının vereceği ürünler dışında bir ürün cilde uygulanmamalıdır. İşlemden sonra kişi hemen rutin hayatına dönebilir.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial’ın yaşlanma karşıtı, cilt yenileme, leke giderici, cilt nemlendirme gibi uygulanma amacı vardır. Bu işlemlerin hepsini bir arada yapabilen hydrafacial’in pek çok avantajı vardır.

 • Acısız ve ağrısız bir işlem olması sıkça tercih edilen bir uygulama haline getirir.
 • Cildi tahriş etmez, kızarıklık ve morluk bırakmaz. Bu da kişinin günlük hayatına hemen dönebilir hale gelmesini sağlar.
 • Derinlemesine temizlik sağladığı için etkileri uzun sürelidir.
 • Her yaş ve cilt tipine uygundur. Kullanılan özel cihaz ile ağrı olmayacağı için hassas ciltler için de uygun bir cilt bakım yöntemidir.
 • İnce çizgi ve kırışıklıkları giderir.
 • Aşırı yağlanmanın önüne geçer.
 • Cildin nemini dengesini korumaya yardımcı olur.
 • Cildin elastikiyetini arttırır.
 • Cilt tonundan eşitsizlikleri giderir.
 • Cildin nefes almasını sağlar.
 • Mevsim kısıtlaması yoktur, her mevsim uygulanabilir.
 • Akne, sivilce ve siyah noktaları temizler.
 • Gözenekleri açarak içindeki kirleri temizler.
 • 30 dakika kadar kısa bir sürede işlem tamamlanmış olur.

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulaması Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Her yaş ve cinsiyetten kişiye uygulanabilen hydrafacial’ın tedavi amaçlı durumlarında bir hafta arayla 4-6 seans yapılır. Kozmetik amaçlı durumlarda ise görünümün kalıcı olabilmesi için ayda bir tekrarlanması gerekir. Tekrarlandıkça uygulamanın etkileri gözle görülür hale gelmeye başlayacaktır.

Hydrafacial Kaç Seans Yapılmalıdır?

Daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü için hem tedavi amaçlı hem de estetik amaçlı hydrafacial’ın uygulanması mümkündür. Her yaş için uygulanabilir, kolay bir tedavi ve yan etkisi olmaması sebebiyle hassas ciltten yağlı cilde tüm cilt tipleri için uygulanabilir. Cilt problemine göre 4 ila 6 seans arası işlem yapılabilir.

Hydrafacial Fiyatları 2023

Hydrafacial’ın kolaylığı ve birçok avantajı ile cilt bakımında sık tercih edilir. Cilt yenileme için, kırışıklık gidermek için, akne, sivilce ve leke tedavisi için, cilt eşitsizlikleri için ve bunlar gibi başka cilt problemleri için kullanılır. Kişinin cilt problemine göre seans aralık ve sayıları belirlenir. Kişiye özel bir tedavi olacağı için fiyat da değişiklik gösterecektir. 2023 hydrafacial fiyatları için uzman klinikler ve cilt bakım uzmanlarına danışabilirsiniz.