Anti-aging etkisinin yanı sıra daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlayan mezoterapi, temel olarak kişinin ihtiyaçlarına göre seçilen kokteyllerin cilt altına mikro enjeksiyon yöntemiyle enjekte edilmesine dayanır. Ancak, ilerleyen tıbbi teknolojilerin etkisiyle mezoterapi günümüzde iğnesiz olarak da gerçekleştirilebilmektedir.

İğnesiz mezoterapi adı verilen bu medikal estetik uygulamasında, cildin gençleştirilmesi ve cilt sorunlarının azaltılması için kişiye özel hazırlanan kokteyller, elektroporasyon yöntemiyle deri altına transfer edilir.

İğnesiz mezoterapi uygulaması sırasında, cilt bölgesine vitaminler, mineraller, çinko, bakır, selenyum, hyaluronik asit ve antioksidanlar gibi bileşenler enjeksiyon kullanılmadan transfer edilir.

İğnesiz mezoterapi, cilt yenileme, canlandırma, leke giderme, kolajen ve elastin üretimini artırma gibi amaçlarla tercih edilen bir medikal estetik uygulamasıdır. Bu yöntem, cilt altına iğne kullanılmadan uygulandığı için kanama veya morarma gibi yan etkilerle karşılaşılmaz ve kokteyller cilt bölgesine homojen bir şekilde iletilir. Özellikle hassas cilde sahip veya enjeksiyondan kaçınan kişiler için iğnesiz mezoterapi etkili ve faydalı bir tedavi seçeneği olarak öne çıkar.

İğnesiz mezoterapi, cilt gençleştirme, cilt canlandırma, güneş lekelerini giderme, ince çizgileri azaltma, akne ve yara izlerini belirsizleştirme, ciltte lifting etkisi yaratma ve medikal cilt bakımı sonuçlarını pekiştirme gibi birçok amaçla kullanılabilir. Bu uygulama, seçilmiş hastalarda başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar ve kolajen ile elastin üretimini artırarak sonuçların kademeli olarak ortaya çıkmasını sağlar. İğnesiz mezoterapi tek başına veya diğer medikal cilt bakımı uygulamalarıyla birlikte veya dolgu gibi medikal uygulamalarla eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilir.

İğnesiz Mezoterapi kimler için uygundur?

İğnesiz mezoterapi, ciltte doğal olarak üretilen kolajen proteininin azalması ve ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasıyla başlayan bir süreçte, ciltteki kuruluk etkisini azaltmak ve yaşlanma belirtilerini minimize etmek isteyen kişiler için uygundur. Bu uygulama, en hassas ciltlerde bile kızarıklık, kanama veya morarma gibi yan etkilere neden olmaz ve enjeksiyondan kaçınan hastalar için konforlu bir seçenek olabilir.

İğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır?

İğnesiz mezoterapi uygulaması, cilt analizi yapıldıktan ve hastanın ihtiyaçları belirlendikten sonra elektroporasyon prensibiyle gerçekleştirilir. Uygulama seanslar halinde yapılır ve her seans yaklaşık 20-30 dakika sürer. İğnesiz mezoterapi seansları, hastanın hedeflediği sonuçlara ve cilt durumuna bağlı olarak 4-6 seans arasında planlanabilir. Uygulamanın etkisi genellikle ikinci seans itibarıyla ortaya çıkar ve seansların ve rutin cilt bakımı süreçlerinin aksatılmamasıyla kalıcılık süresi 1 yıla kadar uzayabilir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve eller gibi farklı cilt bölgelerine güvenle uygulanabilir.

İğnesiz Mezoterapi Fiyatları 2024

2024 yılında iğnesiz mezoterapi uygulamalarının fiyatları, cildin ihtiyaç duyduğu zengin içeriği ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre belirlenir. Bu uygulamada kullanılan tüm ürünler FDA onaylıdır ve vücudun gereksinim duyduğu besin maddelerini içerir. Hyaluronik asit, selenyum, B5 vitamini, çinko, bakır ve diğer vitamin türleri gibi bileşenler sıklıkla kullanılır. İğnesiz mezoterapi uygulamalarının fiyatları, yapılacak olan uygulamanın alanının büyüklüğü ve yapısı gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Yüz, saç ve selülit tedavisi gibi farklı alanlarda yapılan iğnesiz mezoterapi uygulamalarının fiyatları da bu doğrultuda değişir. Mezoterapi fiyatlarını öğrenmek için güzellik merkezleriyle iletişime geçmek en doğru yoldur. 2024 yılına ait iğnesiz mezoterapi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.