Kadın Lazer Epilasyon

Kadınların sıklıkla uğraştığı problemlerden birisi istenmeyen tüylerdir ve kadın lazer epilasyon yöntemleri sayesinde bu problemler kalıcı olacak şekilde giderilmektedir. Özellikle bu tüyler için; ağda, cımbız ve ip gibi birçok farklı teknik kullanılsa da bunların hiçbirisi kalıcı değildir. Her ay düzenli olarak çıkan bu tüylerden kurtulmak kişinin hem sağlık hem de özgüven açısından rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Lazer epilasyon yöntemleriyle cilde herhangi bir zarar vermeden kıl köklerinin ısıyla yok edilmesi sayesinde kılın tekrar çıkması engellenmektedir. Vücudun her bölgesine yapılabilen bu uygulamalar ile verimli sonuçlar elde edilmektedir. Ancak kadın lazer epilasyon işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar;

 • Uygulamanın doğru yere yapılması
 • Doğru lazer cihazının kullanılması
 • En uygun dozun seçilmesi
 • Alanında uzman bir estetisyen aracılığıyla işlemlerin gerçekleşmesi

Lazer epilasyon süreçlerinin yüksek teknolojik ekipmanlara sahip olan sağlık merkezlerinde yapılması oldukça önemli bir konudur. Bu uygulamalar sayesinde kadınlar özgüvenlerini tekrar kazanırken tüylerinden de konforlu ve kalıcı bir şekilde kurtulmaktadır.

Hangi Alanlara Uygulanır?

Lazer epilasyon, vücut bölgelerine bakıldığı zaman göz çevresi ve gözaltı bölgeleri hariç her yere uygulanmaktadır. Ancak epilasyon yapılan bölgelerde hassasiyetler meydana gelebilmektedir. Hassasiyetin görüldüğü yerlerden birisi genital bölgedir. Epilasyon sürecinde bölgede hafif derecede ağrılar hissedilebilmektedir. Bu tür ağrı durumlarının yaşanmaması için işlemden sonra özel kremler kullanılmaktadır.

Kıl köklerini tahrip edip yeniden çıkmasını engelleyen kadın lazer epilasyon işlemlerin en sık uygulandığı bölgeler için şunlar söylenebilir;

 • Yüz
 • Koltuk altı
 • Kol
 • Bacak
 • Dudak üstü
 • Genital bölge
 • Göğüs ucu
 • Boyun ve bel
 • Bikini bölgesi

Lazer epilasyon tüm vücuda uygulanırken göz çevresine herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Cildin zarar görmemesi adına uzman kişilerin bu uygulamaları gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Uygulama Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Öncelikle bilinmesi gereken şey kadın lazer epilasyon süreçlerinin güvenilir bir merkezde ve uzman kişilerce yaptırılması gerektiğidir. Son teknoloji aletlere sahip olan bir merkezde kaliteli bir hizmet alınabilir. Bu tarz merkezlerde lazer epilasyon işlemleri şu şekilde gerçekleşmektedir;

 • İşlemden önce kişinin cilt tipi, cilt rengi ve kıl yapısı incelenmektedir. Bunlar belirlendikten sonra kişi için en uygun cihazlar ve seans sayıları belirlenmektedir.
 • Lazer uygulamasında öncelikle cihazın başlığı ile kişinin cildi taranmakta ve kıl köklerine lazer atışlar gerçekleştirilmektedir.
 • Atışlar gerçekleştirilirken duyulan acı hissi oldukça azdır. Ancak bu durum acı eşiği düşük olan kişiler için farklı şekilde hissedilebilir. Acı eşiği düşük olanlar için anestezik kremler tercih edilmektedir. Bu kremler sayesinde lazer işlemleri konforlu bir şekilde tamamlanmaktadır.
 • Epilasyon işleminden sonraki ilk 15 gün boyunca kıllara herhangi bir müdahalede bulunmamak gerekmektedir. Bu şekilde kişinin kıl yoğunluğu ve sertliği daha net anlaşılmakta ve diğer kadın lazer epilasyon seanslarından daha sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir.
 • Epilasyon sürecinde kişinin hormonu ve kıl tipi gibi durumlar seans sayılarını etkilemektedir. Aynı zamanda vücuttaki kıl tipide kişiden kişiye göre değişiklik göstermekte ve bu durumda seans sayılarının artmasına neden olabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon ve Buz Lazer Epilasyon Arasında Farklar

Bu iki lazer yöntemi, FDA onaylıdır ve güvenilir işlemlerdir. Ancak bu iki kadın lazer epilasyon yönteminin birbirinden farklılıkları da mevcuttur. Bu farklılıklar;

 • Buz lazer, koyu tenlerde daha etkili sonuçlar verirken, alexandrite lazer koyu tenlerde etkili değildir.
 • Lazer işlemler acı eşiği düşük olan kişiler için oldukça zor geçen süreçlerdir. Acı eşiği düşük olanlar için alexandrite lazer kullanmak zordur. Ancak buz lazer epilasyon soğutma teknolojisine sahip olduğu için bu tarz sorunlarla karşılaştırmamaktadır.
 • Alexandrite epilasyon işlemi sonrasında güneş ışınlarından kaçınmak gerekmektedir. Buz lazer epilasyon işleminde ise bir hafta güneş ışığından kaçınmak yeterlidir.
 • Buz lazer epilasyon ince tüylerde oldukça etkilidir. Alexandrite lazer ise ince tüyleri görmemektedir. Bu durumda koyu tenli kişilerde iyi sonuçlar alınmasının önüne geçmektedir.
 • Buz lazer epilasyonda işlem atışlar şeklinde değildir. Başlık aracılığıyla geniş alanda uygulama yapılmaktadır.
 • Kökler derinde olduğu zaman alexandrite lazer yüksek derecelerde kullanılmakta ve bu durum seans sayılarını artırmaktadır. Buz lazer epilasyonda ise dalga boyu derine nüfuz etmektedir. Daha az seans sayısı ile etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
 • Buz lazer epilasyon yüz bölgesinde etkilidir. Özellikle ince tüyleri rahatlıkla ortadan kaldıran bir lazer uygulamasıdır.

Bayanlar En Çok Hangi Bölgelerine Epilasyon Yaptırıyorlar?

Ayak Lazer Epilasyonu (Kadın)

Baş parmak ve ayak üzerinde görünen tüylenme ve kıl problemleri için lazer ışınları kullanılmakta ve bu bölgedeki kıllar etkili bir şekilde yok edilmektedir. Böylece pürüzsüz bir cilt yüzeyi meydana gelmektedir. Bu kadın lazer epilasyon işleminin temel amacı; ayak parmakları ve ayak sırtı üzerinde yer alan kıl foliküllerinin tahrip edilerek kıl sorununun önüne geçmektir.

Ayak lazer epilasyonu işlemleri şu şekilde gerçekleşmektedir;

 • Tedaviden birkaç gün önce ayak parmakları ve ayak sırtında yer alan kıllar cımbız ve ağda ile alınmamalıdır.
 • Kılların işlemden önce jilet yardımıyla kısaltılması gerekmektedir.
 • Tüy ve kılların bulunduğu alana düzenli atışlar yapılarak işlem 15 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

Bacak Lazer Epilasyonu

Bacaktaki kıl köklerinin lazer ışınları aracılığıyla yok edilmesi işlemidir. Bu kıl köklerinin yakılmasından sonra bacaktaki kıllar dökülmekte ve seanslar tamamlandıktan sonra bacaktaki gözeneklerde kapanmaktadır. Bacak lazer epilasyon işleminin süresi kişinin sahip olduğu kıl kökü kalınlığı ve kıl rengine göre farklılık göstermektedir. Ancak bu kadın lazer epilasyon işlemi ortalama olarak 6-8 seans arasında sürmektedir. Yok edilmesi en kolay kıl köklerinden olan bacaklarda uygulanan epilasyon cihazı buz lazer veya alexandrite lazerdir.

Alexandrite Candela Bacak Lazer Epilasyon

Kıl köklerine lazer atışlar yapılmasını içeren kadın lazer epilasyon süreçlerinden birisidir. En ince tüylerde bile işe yarayan bu lazer yöntemi ile her bölgeye uygulama yapılabilmekte ve dört mevsim boyunca uygulama gerçekleştirilebilmektedir. Özel başlığı sayesinde kıl köklerinde yüksek bir tahribat oluşturan bu işlemin 3-4 seans sonucunda tüylerde %90 oranında azalma meydana getirdiği görülmektedir.

Bikini (Genital Bölge) lazer Epilasyonu

Vücutta en çok tüy bulunan alanlardan birisi genital bölgedir. Bu alanda yer alan istenmeyen tüyler, farklı epilasyon yöntemleriyle alınmaktadır. Kadın lazer epilasyon yöntemleri ile tüm vücutta olduğu gibi genital bölgedeki tüylerde yok edilmektedir. Bikini bölgesindeki tüylerin yapısı lazer ışınları tarafından hemen fark edilmekte ve bu sayede etkili sonuçlar elde edilmektedir. Zaman geçtikçe bu bölgedeki kıl köklerinde zayıflama meydana gelmekte ve ileride bu kıllardan tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır. Bikini bölgesi lazer işlemleri genel olarak 4-6 seans sürmekte ve genellikle kişiye bağlı olarak etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Çene Lazer Epilasyonu

Yüz bölgesinde tüy şeklinde kıl kökleri doğuştan beri bulunmaktadır. Fakat bu tüyler, hormonsal birçok nedene bağlı olarak kıla dönüşebilmektedir. Hormonsal nedenlerle tüylenme çene, bıyık ve favori alanlarında oluşmaktadır. Yüz bölgesine gerçekleştirilen kadın lazer epilasyon işlemleri oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Lazer işlemleri sayesinde kıl kökleri tahrip edilmekte ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi meydana getirilmektedir. Çene bölgesi lazer epilasyon seans sayıları; cihaz türü, kıl karakteri ve kıl karakterinin derinliğine göre değişmektedir. Ancak ortalama olarak 6-8 seans arasında sürmektedir.

Boyun ve Dekolte Lazer Epilasyonu

Boyun ve dekolte bölgesi, vücutta en çok göze çarpan yerlerdendir ve bu bölgelerin temiz olması oldukça önemlidir. Bu bölgede çıkan kılların düzenli olarak alınması için birçok farklı yöntem denenmektedir. Ancak en kalıcı yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Kadın lazer epilasyon işlemleri sayesinde istenmeyen tüylerden kalıcı olacak şekilde kurtulmak mümkündür. Boyun ve dekolte lazer işlemlerinin süresi genel olarak 6-8 seans arasında sürmektedir. Fakat kıl yapısına bağlı olarak bazı durumlarda birkaç seansa daha ihtiyaç duyulabilmektedir.

Dudak Üstü Lazer Epilasyonu

İstenmeyen tüyleri kalıcı olacak şekilde yok eden lazer epilasyon yöntemi sayesinde arzu edilen görünüme kavuşmak mümkündür. Dudak üstündeki tüylerden kurtulmak içinde kullanılan yöntem buz lazerdir. Dudak üzerinde kalın kıllar varsa bunların alımı oldukça kolaydır ancak ilerleyen süreçte tüyler incelmeye başladığında farklı lazer işlemler bu bölgede etkili olamamaktadır. Buz lazer, uygulama yöntemi ile tüyleri kademeli olacak şekilde ısıtmakta ve kıl köklerini tahrip etmektedir. Tamamen ağrısız bir şekilde geçen bu süreçten sonra dudak üstü tüyler giderilmektedir.

El (Kadın) Epilasyonu

Soprano buz lazer epilasyon işlemleriyle rahatsız edici görünümde olan kıllar yok edilmektedir. Ancak işlemden önce hassas cilt yapısına sahip olanların el ve parmakları üzerinde detaylı bir analiz gerçekleşmektedir. Acısız ve ortalama olarak 4-6 seans arasında süren el kadın lazer epilasyon işlemleriyle pürüzsüz bir el görünümü meydana getirilmektedir. İstenilen sonuçlar 4-6 seans arasında alınsa da bazı ihtiyaç durumlarında seans süreleri daha da uzayabilmektedir. Aynı zamanda epilasyon süreçleri bölgeye göre de farklılık gösterebilmektedir.

Favori Lazer Epilasyonu

Kulak çizgisinden çeneye kadar uzanan ve ince karakterli tüylerden oluşan favoriler, lazer yöntemleri sayesinde alınabilmektedir. Bu bölgedeki kılların yok edilmesinden önce hormonal etkilerin tespit edilmesi gerekmektedir. Bu tespit yapıldıktan sonra favori bölgesinin duyarlılığı ve kılların uzama safhası hızlı olduğu zaman uygun kadın lazer epilasyon cihazı seçilmektedir. Yüz alanındaki kılların uzama döngüsü oldukça hızlıdır ve genel olarak 8-10 seansa ihtiyaç duyulmaktadır.

Göbek Lazer Epilasyonu

Göbek lazer epilasyon için ilk olarak cilt tipi ve kıl karakterine uygun lazer epilasyon cihazı seçilmektedir. Özel başlıklar kullanılarak gerçekleştirilen bu işlemlerde tarama atışları yapılmakta ve ısı tahrip etkisi meydana getirmektedir. Ani ısı artışları kıl kökleri ve kılı besleyen damarlarda tahribatlar oluşturmaktadır. Böyle göbek bölgesindeki tüyler giderilmekte ve lazer epilasyon sonucunda kalıcı etkiler görülmektedir.

Göğüs Ucu Lazer Epilasyonu

Lazer epilasyon işlemleriyle areola hattında görülen kıllardan kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkündür. Yeni nesil lazer yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilen kadın lazer epilasyon işlemi öncesinde kıl yoğunluğu detaylı bir şekilde incelenmekte ve buna uygun olarak seans aralıkları belirlenmektedir. Bu işlemlerde uygun cihaz seçimi, doz ayarlama, sistem başlıkları ve kontrollü atışlar oldukça önemlidir. Areola çevresine tekli ve kontrollü lazer atışları yapılarak bölgedeki kıllar yok edilmekte ve işlem sonlanmaktadır.

Kol – Kol Altı (Kadın) Epilasyonu

Kol ve kol altı en epilasyon için en çok başvurulan bölgelerden birisidir. Koltuk altındaki kıllar hem estetik hem de hijyenik sebeplerden dolayı alınmakta ve bu bölgedeki kıllar için gerekli hijyen sağlanmadığı zaman enfeksiyon gibi durumlar meydana gelmektedir. Aynı zamanda koltuk altında kılların olması ter kokusuna da neden olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı kol-koltuk altı epilasyon işlemlerine başvurulmaktadır. Birçok geçici yöntemden istenilen çözüm elde edilemediği durumlarda bu lazer epilasyon ideal bir yöntemdir.

Kaş Ortası

Kaşın şekli kişinin istediği bir görünümde değilse ve çatık suratlı ifadeden kurtulmak isteniyorsa bunun için en ideal yöntem kaş ortası lazer işlemleridir. Bu lazer işlemleri için en çok tercih edilen yöntemler buz lazerdir. Bu işlem için kullanılacak olan lazer başlıkları özel bir yüz ucuna sahiptir ve bundan dolayı kaş ortasına uygulama rahatlıkla yapılabilmektedir. Cilt ve kıl tipine göre farklılık göstermekle beraber bu lazer işlemlerinin seans sayısı 8’dir.

Komple Vücut (Kadın Epilasyonu)

Epilasyon işlemleri tüm vücuda uygulanabilmektedir. Kadın lazer epilasyon işleminin uygulanmadığı tek yer göz bölgesidir. Ayrıca tüm vücut epilasyon işlemlerinin seans süreleri de artık daha da kısaltmaktadır. Bunun nedeni kullanılan lazer cihazlarının yüksek teknolojik içeriklere sahip olmasıdır. Özellikle komple vücut epilasyonlarda buz lazer tekniği kullanılmakta ve bu sayede seanslar kısa sürmektedir. Aynı zamanda bu lazer yöntemiyle birlikte kesin ve kalıcı sonuçlar elde etmekte mümkün olmaktadır.

Popo Üstü

Vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi için uygulanan lazer yöntemleri popo üstü bölgesine de yapılmaktadır. Özellikle bu bölgeler oldukça hassas bir yapıya sahip olduğu için lazer yöntemlerine endişeyle bakılabilir. Ancak acı bir sorun halinden çıkmış durumdadır ve bunun en önemli nedeni lazer tedavisinde Soprano İce buz lazer cihazının kullanılmasıdır. Bu cihaz sayesinde popo üstü bölgesi için kısa sürede etkili sonuçlara ulaşılmaktadır.

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon

Yüz bölgesi için lazer epilasyon yöntemine sıklıkla başvurulmaktadır. Yüz bölgesinde hormonsal hassaslık düzeyi oldukça yüksektir ve genel olarak en hızlı uzayan kıllar yüz bölgesinde yer almaktadır. Bu bölgede kalın kılların yanı sıra ince yapılı kıllarda bulunmaktadır. Yüz bölgesine uygun lazer işlemi yapılmazsa istenilen sonuçlar elde edilememektedir. Aynı zamanda uygun dalda boyunda lazer uygulaması yapılmadığı taktirde kıllardan kurtulmak isterken daha da fazlasıyla baş etmek zorunda kalınabilir.

Lazer Epilasyonun Özellikleri

 • Lazer epilasyon işleminin en önemli özelliği etkili ve güvenilir bir uygulama olmasıdır. Birçok klinik ve test aşamasından geçen bu yöntemlerin güvenilir olduğu kabul edilmiştir.
 • Epilasyon işlemleri ağrısız ve konforlu süreçlerdir. Özellikle ilerleyen teknoloji sayesinde herhangi bir acı hissetmeden süreç tamamlanmaktadır.
 • İstenmeyen tüylerin yok edilmesi için kalıcı çözümler sunan bu uygulamalarda yan etki yok denecek kadar azdır. İşlemden sonra hafif kızarıklık görülmekte veya bazı durumlarda minik kabarcıklar ortaya çıkabilmektedir. Bunların dışında yan etki meydana gelmemektedir.
 • Epilasyon işlemleri hızlı bir uygulamadır ve bazı lazer yöntemleri sayesinde seans süreleri de oldukça kısalmaktadır.
 • Lazer işlemleri sonucunda etkili ve kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkündür. Ağda ve benzeri yöntemlere kıyasla rakipsiz bir yöntemdir.

Kadın Lazer Epilasyon Fiyatları 2023

Lazer epilasyon fiyatlarını belirleyen pek çok unsur vardır. Bu unsurlar için şunlar söylenebilir;

 • Tüm vücut lazer epilasyon veya bölgesel lazer epilasyon
 • İşlem yapılacak alanın boyutu
 • Kullanılacak cihaz ve bu cihazın kalitesi
 • Uygulamanın yapılacağı kurum
 • Seans aralıkları

Her merkez veya kurumun fiyat politikası farklı olduğundan dolayı fiyatlar ile ilgili net bir sayıdan bahsetmek zordur. Ancak bazı merkezlerde fiyatlar paket içerikleri olarak sunulmakta ve kimi merkezlerde ekonomik seçenekler ön plana çıkmaktadır.

Epilasyon öncesinde merkez ve fiyatlarla ilişkili olarak detaylı bir araştırma yapmak gerekmektedir. Böylece işleme dair bütçe ayrılabilir. Kadın lazer epilasyon işlemi için detaylı bilgi alabilmek için uygulamanın gerçekleştirileceği merkez veya kurum ile iletişime geçilmelidir.