Kalça Estetiği Nedir?

Son dönemlerde artan estetik görünüm anlayışına kalça estetiği de dahil oluyor. Daha düzgün bir popoya sahip olmak isteyen kişiler bu yönteme başvuruyor.

Kalça estetiğinin işlemi popoya yumuşak bir geçişle kişinin istediği şekli veren, alt ve orta kısımlarını dolgunlaştırma amaçlı yapılan estetik işlemdir. Kalça estetiğinde kalçalar hem dolgun hem de yuvarlak bir görünüme sahip olur. Son zamanlarda özellikle kadınlar tarafından sık tercih edilen bir işlem olmakla birlikte halk arasında popo estetiği olarak da bilinmektedir. Daha çekici bir görünümü amaçlayan popo estetiği, sadece kalçaya yapılan işlemleri değil basen ve bel bölgesine yapılan işlemleri de kapsamaktadır. Bu işlemde bel ve basen bölgesinden alınan fazla yağlar ile poponun daha dik ve şekilli olması amaçlanır. Kalça estetiği yaptırmak istemenin tek bir nedeni olamaz. Bazı insanlar daha dik ve yuvarlak bir kalça görünümüne sahip olmak isterken bazıları da basen bölgesinde incelme istediği için popo estetiği yaptırmak isteyebilir.

Liposuction uygulamasıyla yapılan kalça estetiğinde hastanın ihtiyacı varsa üst kısımlara da yağ enjeksiyonu uygulanabilir.

Eğer kalça estetiğinde yağ enjeksiyonu ile uygulama gerçekleşmiş ise kalça estetiğinin yüzde 40’ı kalıcıdır. Aynı zamanda yağ enjeksiyonu ile yapılan kalça estetik işlemi tekrarlanabilen bir işlemdir. Bir dahaki operasyon için beklemeye ya da dokuların iyileşmesine gerek yoktur. Düzenli olarak popoyu büyütme amaçlı yapılan operasyonlar bu işlemlerin kalıcılığını arttırmaktadır.

Kalça Estetiğinin Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle kadınların daha şekli düzgün ve estetik popoya sahip olmak istemesiyle uygulanan kalça estetiği, uygulamalarına göre farklı çeşitleriyle ortaya çıkar. Siz de bu konuda fikir sahibi olabilmek için hemen yazımızı inceleyin!

Daha çok vücuduyla orantısız hatlara ve  düzgün görüntü sağlamayan kalça yapılarına sahip kişilerin tercih ettiği popo estetiğinin çeşitlerini sıralamak gerekirse;

  • Büyük ve basık olan kalçayı küçültme ameliyatı
  • Kalça dolgunlaştırma ameliyatı
  • Kalça dikleştirme ameliyatı

olarak 3 farklı şekilde yaptırılabilir. Kişi, neye ihtiyacı varsa o ameliyat türünü olur.

Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kalça estetiğinde kullanılan yöntemler belli başlıdır. Bu operasyonlara genel olarak bakıldığında;

  • Popo kaldırma
  • Popo germe
  • Popo yapma

işlemleri ortaya çıkmaktadır. Bu işlemlerin dışında doktor analizi ve hasta isteği ile vücut şekline bağlı olarak hastaya alternatifler de sunulması mümkündür.

Popo estetiği operasyonundan 2 gün sonra hasta duş alabilir. Operasyon sırasında yapılan dikişler genellikle cildin altında olduğundan dikişlerin alınmasına çoğu zaman gerek duyulmaz. Popo estetiği operasyonundan sonraki ilk 3 hafta korse takılmalıdır. Korsenin takılması operasyondan alınacak verimi arttırması açısından büyük önem taşır. Eğer popo estetiği ameliyatı popo protezleri ile yapılmış ise oturup kalkarken daha dikkatli ve dajha yavaş olunmalıdır. Popo estetiği ameliyatından 3 hafta sonrasında yürüyüş gibi hafif egzersizlere başlanmasında sakınca yoktur. Popo estetiği ameliyatından 6-7 hafta sonra ise daha ağır aktivitelere yavaş yavaş geçilebilir.

Kalça Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Popo estetiği operasyonları genel olarak kalça görünümünden memnun olmayan veya bu bölgede sorun yaşayan kişilere uygulanan estetik işlemlerdir. Yani aşırı kilo kaybından dolayı fazla deri sarkmasından, selülitlerden şikayetçi olan ve düz kalçaya sahip olup daha dik, dolgun, çekici bir kalçaya sahip olmak isteyenler kalça estetiğini yaptırmaya uygun kişilerdir.

Bu operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin daha öncesinde mutlaka bir doktor kontrolünden geçmesi, danışması gerekir. Böylece hem operasyon süreci hakkında uzman ağızdan sağlıklı şekilde bilgi alınmış olur hem de işlemin yapılıp yapılamayacağına doktorla birlikte karar verilir.

Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Neler?

Popo estetiği yaptıran kişilerdeki olumlu etkileri görenler kalça estetiğini araştırmaya başlar. Sağlıklı bir araştırma süreci için kalça estetiği operasyonunda kullanılan yöntemleri sizler için derledik.

Kalça estetiği operasyonunda kullanılan birden fazla yöntem vardır. Bunlar;

  1. Popo kaldırma
  2. Yağ enjeksiyonu ile uygulama
  3. Popo silikon

şeklinde sıralanabilir.

Popo kaldırma: Popo estetiğinde bu uygulama aslında önceden çok kilolu olup sonradan zayıflayan kişiler için tercih edilmektedir. Bu yöntemde asıl amaç, zayıfladıkça kalçada sarkan nahoş deri fazlalığı görüntüsünü ortadan kaldırmaktır.

Yağ enjeksiyonu ile uygulama: Liposuction uygulaması olarak da bilinen bu yöntemde, kişinin basen ve bel bölgesinden yağ alınır ve böylece düzgün popo şekli elde edilir.

Popo silikon: Liposuction uygulamasında yağ alma operasyonu yetersiz kalmış ve kalça dik durmuyorsa bu yönteme başvurulur. Asıl amaç kalçanın dik görüntüye sahip olmasını sağlamaktır.

Farklı yöntemlerle gerçekleşen kalça estetiğinde hangi yöntemin uygulanacağı hastanın ihtiyacına ve doktor analizine bağlıdır. Doktor onayı olmadan hasta, hangi yöntemin kullanılacağına karar veremez.

Kalça Estetiği Fiyatları 2023

Popo estetiği yaptırmak isteyenlerin sık merak ettiği sorulardan biri de bu operasyonun fiyatıdır. Ancak fiyat konusunda net bir aralıktan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü birçok faktöre bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Şöyle ki kalça estetiğinde operasyon yağ enjeksiyonu yöntemi ile gerçekleştirilirse daha düşük bir ücretle karşılaşmaktadır. Tersi durum söz konusu olup silikon protez kullanılarak operasyon gerçekleştirilirse bütçenin biraz daha yüksek tutulmasında fayda var.

Randevu alarak basit bir muayeneden, ön izlemeden geçtikten sonra tarafınıza net fiyat bilgisi iletilecektir. Bu estetik işlemlerde doktorun deneyiminin yanı sıra dolgu işleminde kullanılan materyallerin de estetik fiyatının belirlenmesinde etkileri vardır. Bu nedenle çoğu kişi fiyat araştırması yaparken çok farklı fiyatlarla karşılaşmaktadır. Özellikle silikon protez kullanımının fiyat üzerinde bütün olarak etkisi olabiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme işlemi kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme uygulaması maalesef kalıcı değildir ama son zamanlarda değişen ve gelişen teknikler sayesinde bu operasyonun kalıcılık oranı artırılmıştır.

Kalça Estetiği Ameliyatlarında anestezi gerekir mi?

Kalça estetik operasyonlarında hastanın hissedebileceği ağrı düzeyini minimum seviyeye indirebilmek için genel anestezi uygulanmaktadır.

Kalça Estetiği Ameliyatları ağrılı mıdır?

Popo estetiği yaptırmak isteyen kişiler, araştırmaları sırasında bu operasyonun ağrılı olup olmayacağını merak ederler. Popo estetikleri, kişinin ağrı eşiği seviyesine bağlı olmakla birlikte bazı durumlarda ağrılı olabilmektedir. Bunun yanı sıra operasyon sonrasında bazı hastalarda oturma ve kalkma güçlüğü görülmesi beklenen bir durumdur.

Kalça Estetiği Ameliyatı sonrasında nasıl bir süreç yaşanır?

Kalça ağrılarından kurtulmak ve eskiden olduğu gibi rahat hareket edebilmek için kalça protezi ameliyatı olan kişilerin merak ettiği konulardan biri operasyondan sonraki süreçtir.

Kalça estetiği operasyonundan sonra hasta genelde hastanede kalma ihtiyacı hissetmez, aynı gün içinde doktor kontrolünde taburcu edilebilir. Fakat cilt çıkarılarak yapılan operasyonların ardından cerrahi işlem uygulandığından hastaların bir gün hastanede kalması gerekebilir.

Kişi, popo estetiği operasyonundan 2 gün sonra duş alabilir. Operasyon sırasında yapılan dikişler genellikle cildin altında olduğundan dikişlerin alınmasına gerek duyulmayabilir. Popo estetiği operasyonu sonrasında ilk 3 hafta korse takılması operasyondan alınacak verimi arttırması açısından önem taşır. Eğer ameliyat popo protezleri ile yapılmış ise oturup kalkarken daha dikkatli olunmalıdır. Popo estetiği ameliyatından 3 hafta sonrasında hafif egzersizlere başlanmasında sakınca yoktur. Popo estetiği ameliyatından 6 hafta sonra ise tüm aktiviteler yapılabilir hale gelinir.

Kalça estetiği hakkında daha fazla bilgiyi uzman doktorlarımızdan almak ve ön muayene randevusu almak için arayıp bizi ziyaret edin!