Karboksiterapi

Karboksiterapi, ciltte onarım gereken durumlarda uygulanan, son derece basit ve acısız bir yöntemdir. Onarım gerektiren derken neyi kastediyoruz? Örneğin ciltteki yaşlılık belirtilerinin giderilmesi, bölgesel yağlanmanın kırılması, yara izlerinin silikleştirilmesi gibi.. Karboksiterapi, ciltteki onarım gerektiren durumlar dışında psöriazis tedavisi ve cilt sıkılaştırma gibi amaçlarla da uygulanıyor.

Peki nasıl uygulanıyor ve etki mekanizması nedir? 30G numaralı, yani en ince mezoterapi iğnesi ile ciltaltına karbondioksit gazı veriliyor. Karbondioksit gazı bildiğiniz gibi nefesle atılan, vücudun bir atığıdır aslında. Ciltaltına karbondioksit gazı verilince metabolizmayı kandırıyoruz; vücut o bölgede bir hasar olduğunu, kanlanmanın kötü olduğunu sanıp o bölgeye yapım-tamir elemanlarını gönderiyor. O bölgede metabolizma artıyor. Metabolizmanın artması bölgesel zayıflama ve kandaki onarım hücrelerinin o bölgeye toplanması için önemlidir. Ciltteki düzelmeler bu sayede oluyor. Yara izleri silikleşiyor, çatlaklar belirsiz hale geliyor.

Karbondioksit hızla kana geçip nefesle atıldığından vücutta birikmez. Bu sebeple karboksiterapi, zararsız, faydalı etkileri çok olan, uygulaması son derece pratik bir medikal uygulamadır. Her seans 10-15 dakika sürer. Tüm uygulama 10-20 seansda yapılmalıdır.