Kavitasyon

Hemen hemen hepimizin ortak problemlerinden bir tanesidir bölgesel fazlalıklarımız. Bu fazla kiloları almak çok kolay olduğu gibi bu fazlalıklardan kurtulmak bir hayli zor olabilir. Beslenme alışkanlıklarımızın düzeltilmeye çalışılması, yağ yakıcı diyetler, yorucu egzersizler vücudumuzdaki yağ birikintilerinden ve selülitlerden kurtulmak için yetersiz kalmaktadır. Teknolojinin hızla gelişmesi bizlere bu anlamda da yardımcı olmaktadır. Teknolojinin nimetlerinden diyebileceğimiz Kavitasyon uygulaması bölgesel fazlalıklarımızdan kurtulmak için bulunmaz nimetlerden diyebiliriz.

Peki kavitasyon uygulaması nedir?

Kavitasyon uygulaması anestezisiz, iz bırakmadan, ağrısız, acısız vücudumuzdaki fazla yağları eritmek amacıyla kullanılan ultrasonik radyofrekans akımından oluşan bir uygulamadır. Liposaction uygulamasının ameliyatsız bir alternatif şekli diyebiliriz. Bu muhteşem cihaz vücut şekillendirmede, karın, basen, iç bacak, simit gibi bölgelerin yağlarının çözülmesi ve yok edilmesinde, cilt sıkılaştırmada ve buna benzer birçok işlemde uygulanır.

Kavitasyon uygulamasında amaç yağ hücrelerini verilen ses dalgaları yardımıyla parçalayıp hızla erimesini ve vücuttan atılmasını sağlamaktır.

Kavitasyon kaç seans sürer?

Ortalama olarak 6-10 seans arasında uygulanır. Seans sayıları kişinin problemine bağlı olarak kişiden kişiye farklılık göstermektedir. İşlem süreci yaklaşık olarak 60-120 dakika arası sürmektedir.

Kavitasyon uygulması Kimler için uygun değildir?

  • Yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, disfenksiyon rahatsızlıkları olan kişiler.
  • Hamile olan kişiler.
  • Kemoterapi hastaları.
  • İnsülin direnci olan kişiler.
  • Kronik hastalıkları olan kişiler.
  • Uygulama bölgesinde yara veya metal protez bulunan kişiler.
  • Ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilere bu işlem uygulanmamalıdır.

Bu tarz yağ yakıcı uygulamaların hemen akabinde lenf drenaj uygulamasının yapılması tavsiye edilir.