Buz Lazer Epilasyon

 
 

Aşırı tüylenme probleminden kurtulmak istiyorsunuz, tüylerinizle sürekli uğraşmak hem sizi hemde cildinizi epey yordu. Birçok yöntem denediniz ama sonuç hiç değişmedi. Peki bu problemden kurtulmak için ne yapılmalı? Tabi ki güvenilir yerlerde doğru cihazlarla lazer epilasyon.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon teknolojisi en genel anlamıyla istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan önemli bir teknik. Her bir kıl folekülümüz çok küçük kılcal damarlara bağlıdır ve bu kılcal damarlar sayesinde beslenip büyürler. Doku yüzeyinden verilen lazer ışınıyla bu kılcal damarlar yakılıp devre dışı bırakılır ve böylece istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün hale gelir.

Peki Hangi Cihaz Tercih Edilmeli?

Tabiki bizim tercihimiz Alex Diode NdYag kombinasyonu olan tek cihaz SOPRANO ICE PLATINUM.

Soprano ice platinum 3 farklı akımı aynı anda dokuya verebilen, 1064 nanometre dalga boyuna sahip (kıl folekülünün en derinine ulaşabilen) tek lazer epilasyon cihazıdır. Bu akımlar Alex, Diote, ve Ndyag akımlarıdır, yani 3 farklı cihazın birleştirilip dahada geliştirilmiş halini düşünebilirsiniz. Bu özelliği ile diğer tüm lazer epilasyon cihazlarından farkını ortaya koymuştur.

Bir diğer önemli özelliği 4 mevsim uygulanabilir olması, diğer tüm cihazlarda yazın ara verilirken Soprano Ice Platinum teni görmediği için yazın da hiç ara vermeden güvenle işlemlere devam edilir. Sahip olduğu dalga boyutu sayesinde en kalın kıldan en zor yapıdaki ince kılı bile, ten rengi fark etmeksizin görme özelliğine sahiptir.

Tüm bu özelliklerinden dolayı Soprano Ice Platinumʼu gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

  • 12 yaşını tamamlamış, epilasyo yapılması için engel teşkil edicek herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes lazer epilasyon yaptırabilir.

Lazer Epilasyon  Kimlere Uygulanmaz?

  • Hiperpigmentasyon ve Hipopigmentasyan eğilimi olan kişilere
  • Vücudu ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar kullanan kişilere ( Roacutane vb.)
  • Kanser hastalarına
  • Cilt hastalığı olan kişilere
  • Hamile bayanlara
  • 12 yaşından küçük olan kişilere lazer epilasyon yapılmasıuygun değildir.

Nerelerde Lazer Epilasyon Yaptırabiliriz?

Lazer epilasyon merkezi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi bu merkezin bir sağlık kuruluşu olmasıdır. Ayrıca  kullanılan cihazların FDA onaylı olması, uygulamayı yapıcak kişilerin Lazer epilasyon eğitimi almış olması ve  kullandıkları cihaz hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekir. Hijyenik bir ortamda işlem uygulanmasıda yine çok önemlidir.

Bilgi ve Randevu İçin Lütfen Formu Doldurun