Lifting Bakımı

Kirpik lifting yaptıran veya yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biri lifting bakımı nasıl olurdur. Öncelikle nedir bu kirpik lifting? Argan yağı, keratin ve vitaminler barındıran içeriğiyle kirpikleri güçlendirip besleyen ve kirpiklere hacim veren maske uygulamasına lifting bakım denir. Bu uygulama ile kirpikler doğal görünümünden 2 kat daha fazla dolgun görünerek kişiye estetik güzellik sağlar.

Kirpik Lifting uygulaması zor değildir ancak oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir. Siz de kirpik liftingin aşama aşama nasıl yapıldığını merak ediyorsanız blogumuza göz atın!

Lifting bakımı uygulaması toplamda 5 aşamadan oluşur.

Peki kirpik lifting nasıl yapılır, aşamaları nelerdir?

 1. Adım: Kirpiklerin Temizlenmesi İşlemi

Kirpik lifting işlemine başlamadan önce kirpiklerin lifting uzmanı tarafından temizlenip yağ ve kirden tamamen arındırılması gerekir. Bu temizlik, temizleme aşamasına uygun, doğru ürünlerle yapılmalıdır.

 1. Adım: Uygun silikon seçilmesi

Kirpik hacmine, sıklığına ve göz şeklinin büyüklüğüne bağlı olarak S, M ve L bedenlerde olan pedlerden uygun olanı göz kapağına yapıştırılır.

 1. Adım: Kirpikleri Yapıştırma İşlemi

Bir cımbız kullanılarak kirpikler tek tek ayrılır, dikkatle ayrılan kirpikler göz kapağındaki silikon pedin üzerine yapıştırılır.

 1. Adım: Bakım ve bekleme aşaması

Silikon pedin üzerine yapıştırılan kirpiklere merkezimizde de bulunan kirpik lifting için kullandığımız argan yağı ve keratin içeren özel solüsyonlar sürülür. Genellikle yaklaşık 15-20 dakika beklenmesi yeterli görülür.

 1. Adım: Silikon Pedlerin Çıkarılması

Silikon pedler göz kapağından kaldırılır ve kirpiklere son bakım ürünü uygulanır. Tüm bu işlemler ortalama 45 dakika – 1 saat sürebilmektedir.

Kirpik liftingin kalıcılık süresi ise kişiden kişiye değişebilmektedir. Bunun sebebi ise birçok faktöre bağlı olabilir:

 • İşlemin yaptırıldığı merkezin kullandığı malzemelerden ve ürünlerden kaynaklı,
 • Kirpik yapısının farklılığından kaynaklı,
 • Evde uygulanması gereken bakım aşamalarının atlanmasından veya hiç uygulanmamasından kaynaklı, olabilir.

Lifting yaptırdıktan sonra sıra, bakımının önemine gelir. Peki lifting bakımının uygulaması nasıl olmalı? Kirpik lifting, oldukça hassas olarak yapılan bir işlemdir. Bu nedenle kirpik lifting uygulamasından sonra ilk 24 saat içinde kirpiklerin su ile temas etmemesi gerekir. Yani maskara kullanımı da 24 saat boyunca yapmamak gerekir. Uygulamadan alabileceğiniz maksimum verim için ve kullanma süresini azaltmamak adına alkol ve yağ içeren kozmetik, makyaj temizleyici ürünlerin kirpiklere temas etmemesi gerekir.

Lifting Bakımı Uygulaması Nedir?

Lifting bakımı uygulaması, özel teknikler kullanılarak kirpiklerin daha dolgun ve kıvrık gösterilmesi işlemidir. Özellikle kirpik dökülmesi yaşayan kişilerin yaptırdığı ve yaptırmak istediği bir işlemdir. Kirpik liftingde toz ve yağdan arındırılan kirpikler kirpik yapıştırıcısı ile göz kapağına konulmuş pedlere yapıştırılır ve ardından iki solüsyon uygulaması yapılır. Uygulama süresi yaklaşık 1 ay sürebilmektedir. Kirpik liftingin kalıcılığı ise 6 ile 8 hafta arasındadır. İkinci uygulama en kısa 6 hafta sonra yapılabilir. Lifting bakımı uygulaması kirpiklere veya gözlere zarar vermediği gibi güvenilir merkezlerde Sağlık Bakanlığı onaylı olan kirpik liftingi markası kullanılır.

Merkezimizde kullanılan kirpik liftingi markası, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır. Bu sebeple gönül rahatlığı ile kirpiklerinize daha hacimli bir görüntü verebilirsiniz.

Lifting Bakımı Nasıl Yapılır?

Kirpik liftinginin bakımı uygulamanın kalıcılığını doğrudan etkileyebilmektedir. Bu sebepten kirpik lifting yaptırdıktan sonra verimi maksimum seviyede tutmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

 • Kirpiklere maskara veya başka kozmetik ürünler sürülmemelidir.
 • Temizleme işlemi için alkol içeren ve yağ bazı temizleyiciler yerine su bazlı temizleyiciler kullanılmalıdır.
 • Kirpiklerin sıcak suya veya buhara maruz kalmaması gerekmektedir.
 • Yüz üstü yatmaktan kaçınmalıdır.

Bu şekilde kirpik liftingin bakımı yapıldıktan sonra kirpik liftingin kalıcılığı ve verimi de daha çok artmaktadır.

Neden Lifting Uygulaması Yaptırmalısınız?

Kirpik Lifting yaptırmaya karar verdiyseniz ancak aklınızda hala soru işaretleri kaldıysa ya da kirpik lifting yaptırmaya ihtiyacınız olup olmadığını düşünüyorsanız size sunduklarımıza göz atın!

Eğer seyrek, dökük kirpiklere sahipseniz ya da hiçbir problem yoksa bile güçlü kıvrımları ve hacmi yüksek kirpiklere sahip olmak isterseniz kirpik lifting bakımı tam size göre! Kirpik lifting, keratin ve mineralleri yüksek solüsyon ile seyrek ve kısa kirpiklere hacim vererek kirpikleri dolgunlaştırır. Kirpik lifting işleminde kullanılan solüsyon, kirpik lifting bakımına özel bir solüsyondur. Başka işlemlerde kullanılmaz.

Kirpik Lifting yaptırmaya karar verdiyseniz ancak aklınızda hala soru işaretleri kaldıysa ya da kirpik lifting yaptırmaya ihtiyacınız olup olmadığını düşünüyorsanız size sunduklarımıza göz atın!

Eğer zayıf ve dökülen kirpiklere sahipseniz ya da hiçbir problem yoksa bile güçlü, dolgun ve hacmi yüksek kirpiklere sahip olmak isterseniz kirpik lifting bakımı yaptırabilir ve kirpiklerinize yeni bir hacim kazandırabilirsiniz. Kirpik lifting, keratin ve mineralleri yüksek solüsyon ile seyrek ve kısa kirpiklere hacim vererek ince ve dökülmüş kirpikleri yeniden dolgunlaştırır. Kirpik lifting işleminde kullanılan solüsyon, kirpik lifting bakımına özel bir solüsyon olduğundan sağlık açısından da bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Lifting Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kirpik lifting, gözlere ve kirpiklere hiçbir şekilde zarar vermeyen bir uygulama olsa da gözlerin hassasiyeti gereği temizliği çok önemlidir. İlk 24 saat kirpiklerin su ile teması olmamalı, yüze makyaj malzemeleri kullanılmamalı ve yağ bazlı, alkol içeren temizleyiciler yerine su bazlı temizleyiciler kullanılarak temizleme işlemi yapılmalıdır.

Eğer kirpik lifting bozmak istenirse yağ bazlı bir ürün kullanılarak denenmeli. Bozulmuyorsa çok uğraşılmamalı göze zarar verecek davranışlardan kaçınılmalıdır. Gözümüz, en önemli organlarımızdan olduğundan bu noktada bir uzmana danışılması gerekmektedir.

Lifting Bakımı Neden Yapılır?

Kirpikler de tıpkı insan cildi gibi temizlenmeye ve bakıma ihtiyaç duyar. Kirpik liftingi halk arasında keratin bakımı olarak da bilinir. Daha sağlıklı görünümlü ve daha gür kirpikler için kirpik liftingi yapılabilir. Kirpiklerin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller de bu işlemle sağlanabilir.

Kirpik liftingin bu avantajlarının yanı sıra kişi daha etkileyici bakışlara sahip olur.

Kirpik lifting yaptırmak isteyen kişilerin en merak ettiği sorulardan biri de dökülen kirpiklerin bu işlemle geri gelip gelmemesidir. Kirpik lifting dökülen kirpikleri geri getirmez, olan kirpikleri besler ve güçlendirir.

Liftingin Faydası Var Mıdır?

Kirpik liftingin bakımı uygulamanın kalıcılığını doğrudan etkilediğinden kullanıcıların mutlaka bunu göze önünde bulundurarak bakım yapması gerekir.

Kirpik liftingin kişiye sağladığı birçok fayda vardır. Kirpik lifting, kirpiklerin ihtiyaç duyduğu bakımı ve nemi sağlar. Sık maskara kullanımına ihtiyaç duyulmadığından doğal bir görünüm sağlanabilir. Bu sebeplerden ötürü kirpik liftinginden faydalanılabilir. Ancak lifting bakımı işleminin mutlaka güvenilir bir merkezde uzman eller tarafından yapılması gerekir.

Lifting Ne Kadar Kalıcıdır?

Kirpik lifting tek başına kalıcı makyaj sınıfına girer. Dolayısıyla güvenilir ve profesyonel bir merkezde doğru şekilde yapılmışsa yaklaşık 3 ay kadar kalıcılığını koruyabilmektedir. Kıvrık ve hacimli kirpiklere siz de böyle sahip olabilirsiniz.

Lifting Bakımı Fiyatları 2023

Kirpik lifting bakımı fiyatları 2023 yılı için birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla kliniğimiz, kişinin kirpik analizini yapıp yapılacak işleme göre uygun fiyatı kendisiyle paylaşabilir.

Merkezimizde uygulanan uygun fiyatlı ve profesyonel lifting bakımı yaptırmak, randevu almak veya bilgi almak için siz de hemen bizimle iletişime geçin!