Nem Bakımı Nedir?

Cildin derinlemesine nemlendirilmesi ve onarılmasını sağlayan bakıma nem bakımı denir. Kişi, nem bakımını yaptırdıktan sonra cildi neme doyar. Taze, berrak ve canlı bir cilt görünümüne yardımcı olur. Cildin nemsiz kalması hem kuruyup çatlamasına hem de istenmeyen cilt sorunlarının ortaya çıkmasına da neden olur. Bu sebeple nem bakımı, oldukça önem arz etmektedir.

Çevresel faktörler ve beslenmenin dengesizliği ciltte nem kaybına sebep olur. Bu gibi durumlar da kuru ve mat bir cilde neden olarak kişinin solgun, yorgun ve hasta görünmesine neden olur.

Cildin en önemli ihtiyacı düzenli olarak alınan nemdir. Bu düzenli nem, günlük sıvı alımı ve çevresel faktörlere göre değişkenlik gösterdiği için cildiniz için en iyi ve en özenli koruma nem bakımıdır. Nem bakımında, cilde yoğun nem verilerek cilde kaybettiği nemi geri kazandıran, cildin daha canlı ve ışıltılı görünmesini sağlayan nem uygulamaları yapılır.

Farklı yapıda bulunan tüm cilt tiplerinin kendine özgü bakım çeşitleri bulunur. Tüm bu bakımlar içerisinde ise en önemlisi ve yağlı, kuru ve karma ciltler için ortak olanı ise nemlendirmedir. Cildin en büyük kaynağı olan nem, cildi sağlıklı ve din. tutmaya yarar. Peki, cilt nemsiz kalırsa ne olur?

Nemsiz Kalan Cilt Belirtileri

Nemsiz kalan bir cilt, zaman içerisinde farklı cilt sorunlarını da ortaya çıkarır. Bu sebeple, cilt nemini korumak ve cilde uygun bir nem bakımı yapmak cilt sağlığı için çok önemlidir. Sağlıklı bir yaşam için cildinizi nemli tutarak hem yaşlanma belirtilerini azaltır hem de ışıl ışıl bir cilde sahip olursunuz. Eğer aşağıdaki maddelerin en az 1’ini yoğun şekilde veya birkaç tanesini de cildinizde zaman zaman gözlüyorsanız cildinizin nemsiz bir cilt olduğu kanısına varabilirsiniz. İşte nemsiz kalan cilt belirtileri:

 • Nemsiz kalan olan bir ciltte ilk görülen durum; cildin cansız, soluk ve yorgun görünümüdür.
 • Pul pul dökülmeler ve ciltte gerilme hissi, nemsiz cildin en sık karşılaştığı durumlar arasındadır.
 • Yüz kasları gülme, konuşma gibi eylemler için çalıştığında cilt, nemsizlikten yanma hissi oluşturur.
 • Nemsiz kalan cilt rengi bazen kırmızı görünür, çünkü nemsizlikten tahriş olmuştur.
 • Nemsiz kalmış bir ciltte, kişinin yaşına göre yüzünde erken dönemde kırışıklıklar belirir.
 • Cilt, nemsiz kaldığında ortaya bazı belirtiler çıkabilir ve bunların bazıları yanık görünür. Gergindir ve her mimik ifadesinde can acıtır. Sık sık kaşınır ve cilt her kaşındığında ciltte yaralanmalar ve lekeler oluşur.

Nem Bakımı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve canlı görünen bir cilt için nem bakımı oldukça önem arz eder. Nem dengesi olan cilt, daha genç ve parlak bir görünüme sahip olur. Dengesiz ve az sıvı alarak beslenme, kirlilik gibi çevresel etkenler ve genetik faktörler ciltte nem kaybına yol açan durumlardandır. Eğer ciltte nem kaybı meydana gelirse cilt, kuru, mat ve soluk görünür. Bu görünüm de yüzde oluşan ince çizgiler ve kırışıklıkların daha belirgin hale gelmesine neden olur. Nem kaybı ciltte yaşlanma etkilerinin daha hızlı ve daha çabuk görünmesine neden olur. Bu nedenle bakımına ve kendine önem veren herkes nem bakımı yaptırarak dinç ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilir.

Nem bakımları, cildin derinden nemlenmesini ve onarılarak canlı durmasını sağlayan bir bakımdır. Nem banyosu niteliğindeki bu bakımda cilde çok iyi nem veren hyalüronik asit, cilde verilir. Cilt, neme doyarak daha canlı ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.

Kişinin cildinin nem ihtiyacına göre özel olarak yapılan nem bakımına;

 • Cildin temizlenmesi ile başlanır.
 • Daha sonra tonik sürülür.
 • Hücre yenilenmesi ve cildin bakım sonrasındaki neme doyması için peeling yapılır.
 • Ciltteki gözeneklerin açılması için buhar uygulanır.
 • Yoğun nemlendirme içeren maske uygulanır.
 • Cildin nem ihtiyacını karşılayacak cilde özel nem uygulaması yapılarak cildi uzun süre nemli tutacak serum uygulamaları yapılır.
 • Cilt tüm nemi emdikten sonra yoğun nemlendirme için cilt tipine ve ihtiyacına uygun nemlendirici krem sürülerek nem bakımı

Nem Bakımı Kimlere Uygulanır?

Cildi nemsiz olan ve cildinin neme ihtiyacı olan kişiler nem bakımları yaptırarak cildine istediği nemi kazandırabilir. Kadın veya erkek herkes için ve tüm ciltler için uygun olan bir cilt bakımı yöntemidir ve yoğun nem bakımından sonra, bu uygulama kişinin cildinin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Nem bakımının yapıldığı kişilerin ciltleri, nemsiz, soluk ve yorgun görünümde olur. Nem bakımlarının herhangi bir yaş sınırı bulunmaz. Profesyonel kadromuz ve kaliteli ekipmanlarımız ile kişiye özel uygulanan nem bakımları ile sizin cildiniz de neme doyarak eski ışıltısına kavuşur.

Nem Bakımı Hangi Uygulamalar İle Yapılır?

Volite Etkisi: Yoğun nem bakımı yöntemlerinden biri olan volite etkisi, ile tek seanslık bir tedavi yöntemi ile cilde yoğun nem verilir. Cilt parlak, sağlıklı ve daha dinç bir görünüme kavuşmuş olur. Her cilt tipine uyum sağlayan Volite, etkisini neredeyse 6 ay kadar sürdüren etkin bir yoğun nem desteği sunar.

Mezolifting ile Çoklu Etki: Hem yoğun neme hem de yaşlanma belirtilerine aynı anda çözüm bulmak isteyenlerin tercihi mezolifting olmaktadır. Vitaminler, mineraller ve amino-asitler ile yoğun nem desteği alırken aynı zamanda cilt, daha parlak ve tazelenmiş de görünür. Ayrıca, boyun, dekolte ve ellere de uygulanabilmesi, oldukça avantajlı.

Nem Bakımı Yöntemleri Nelerdir?

Nem bakımları, tek başına yapılacağı gibi cilt bakımlarına ek olarak da yapılabilir. HLA ve Hyalüronik asit uygulamaları ile yapılan nem bakımları cilde yoğun nem desteği sağlar.

HLA Yoğun Nem Bakımı : Cildinizin yoğun bir şekilde nemlendirilmesi için yapılan uygulamadır. Performansı yüksek masaj teknikleri ile yüksek teknolojili aktiflerin bir araya gelişi cildinizi şımartacak derinlemesine nemlendirme sağlar.

HLA yoğun nem bakımları tüm ciltler için uygulanabilen bir bakımdır. Anında ve uzun süre kalıcı sonuçlar sağlar. Bu bakımdan sonra cildin doğal nemi %40 oranında artar ve yoğun nem etkisi 1 ay boyunca devam eder.

Hyalüronik Asid Yoğun nem ve Anti aging) nem bakımları:  İyi nemlendirilmiş cilt daha genç daha genç görünür ve dış etkenlere karşı daha dayanıklı olur. hyaluronik asit de cilde yoğun nem sunarak cildi neme doyuruyor. Bu bakımda tüm ciltlerin nem ihtiyacını karşılanır.

Nem Bakımı Fiyatları 2023

Nem bakımları, cildi derinden nemlendirir ve cildi içten onararak canlı durmasını sağlar. Bakım sonunda cilt, neme doyarak taze, parlak ve güzel bir görünüme kavuşur. Fakat iyi bir nem bakımı için profesyonel bir hizmet almanız gerekmektedir. Nem bakımı uygulaması, kişiye özel uygulamalar yapılmadığı ya da deneyimsiz kişiler tarafından yapıldığında ciltte gözle görünür herhangi bir değişim görülmemektedir. Bu sebeple nem bakımını, mutlaka uzman ellerde yaptırmanızı öneririz.

Güzellik merkezimize gelerek nem bakımı hakkında bilgi edinebilir ve yaptıracağınız uygulamaya göre nem bakımı fiyatları 2023 için fiyat listemize göz gezdirebilirsiniz. Işıl ışıl ve parlak bir cilde siz de uzman kadromuzla nem bakımı yaptırarak kavuşun.