Oxygeneo Nedir?

Gün içerisinde cildimiz bazı sebeplerden dolayı değişime uğrar. Zararlı güneş ışınları ciltte lekeye, fazla yağların birikmesi de gözeneklere kir dolmasına sebep olur. Yediğimiz yağlı yiyecekler akne, sivilce ve siyah noktaya sebep olur. Cildin iyi temizlenmemesi, makyaj kalıntıları da cildin kirli görünmesine sebep olur. Tüm bunları önlemek adına kişi kendine özel bir cilt bakım rutini oluşturmalıdır. Cilt bakımı bu oluşumları daha az seviyeye indirir. Düzenli cilt bakımı ile cilt problemleri de azalır. Ancak bazen evde yapılan cilt bakımları cilt için yeterli olmaz. Çünkü bu cilt bakımları yüzeyseldir, derinin altına nüfuz edemez. Belirli aralıklarla derin bir cilt bakım yapılması cilt için daha sağlıklı olacaktır. Bunun için pek çok yöntem vardır ama bu yöntemlerin çoğunda iğne kullanılır ve ağrılı uygulamalardır. Oxygeneo uygulamasında bunlar yoktur. Oxygeneo uygulaması hem kolay uygulanabilirliği hem kısa süresi ile tercih edilebilir. Hassas ciltler için bile uygun olan oxygeneo cilt için gerekli temizliği ve beslemeyi yapar. Cilde gerekli oksijeni sağlayarak cildin düzelmesi ve temizlenmesine yardım eder.

Oxygeneo bir çeşit cilt bakım işlemidir. Son derece gelişmiş teknoloji içeren oxygeneo ultrason ve radyofrekans uygulayan bir cihaz ile gerçekleştirilir. Oxygeneo uygulamasının temel amacı cilt hücrelerine oksijen vererek cildin tazelenmesini ve yenilenmesini sağlamaktır. Kişiye özel hazırlanan solüsyonlar oxigeno uygulamasında kullanılan alet ile cilde uygulanır. Bir çeşit kapsül ile etkileşime giren solüsyonlar ciltte temizlik sağlar. Cildin dış tabakasını ölü hücrelerden arındırırken canlandırıcı formülü ile cilt hücrelerinin ihtiyaç duyduğu oksijeni sağlar. Yüksek oksijen yardımı ile kan dolaşımı hızlanır. Cildin pürüzsüz görünüme sahip olmasını sağlar. Doğal kaplıcalardan ilham alınarak ortaya çıkarılmış olan oxigeno, akne ve leke tedavisinde, ince kırışıklıklarda ve yaşlanma karşıtı bakımda kullanılır. Bu uygulama üç aşamadan oluşur. Oksijenlenme, radyofrekans ve ultrason. Bu üç aşama sonunda cilt daha sağlıklı ve pürüzsüz görünüme kavuşur.

Oxygeneo uygulamasının çokça avantajı da vardır. Cildin alt katmanına nüfuz ederek cildi derinlemesine temizler. Ölü hücreleri uzaklaştırır ve cilde oksijen sağlayarak beslenmesini sağlar. İnce çizgi ve kırışıklıkları yok ederek cildi sıkılaştırır. Cilde nem sağlar ve yeniden canlandırır. Cilt tonunun eşitlenmesini sağlar. Mat ve solgun cilde yeniden parlaklık ve canlılık kazandırır. İşlem sonrası cilt daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Kimlere Oxigeno Uygulanır?

Oxigeno uygulaması cilt kırışıklıkları olan, leke problemi yaşayanlar, mat cilt görünümüne sahip olanlar için yapılır. Uygulama radyofrekans içerdiği için kan dolaşımını hızlandırır, cilde elastikiyet kazandırır. Cildi toparlayarak sarkmaların önüne geçer. Lekeleri açtığı için leke tedavisi için de kullanılır. Hamile olanlara, emziren annelere, kalp pili olan kişilere, deri hastalığı (egzema, döküntü) olanlara uygulanamaz. Onun dışında cilt problemi olan kişilere rahatlıkla uygulanabilir.

Oxigeno Nasıl Uygulanır?

Neorevive ve neobright formüller deriye temas ettiğinde oxigeno etkisini göstermeye başlar. Döner başlığa takılan capsugen ile deriye uygulanan neorevive ve neobright jeller etkili bir temizlik sağlar. Oxigeno, işlem boyunca yoğun karbondioksit içeren küçük tanecikleri deri üzerine yayılmasını sağlar. Son derece küçük olan bu tanecikler deri üzerinde küçük küçük baloncuklar halinde yayılıp, açılır. Bu yapılan işlem deride bohr etkisi yaratır. Derideki bohr etkisinin tetiklenmesi ile dokuların oksijen içeriği artar. Böylece uygulama yapılan alandaki kan dolaşımı hızlanır ve bölgedeki dokuların metobalizması artar. Oxigeno uygulaması derinin üst katmanındaki ölü derileri nazikçe soyarak çıkarır, cildi pürüzsüzleştirir. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu uygulamada işlem sonrası ciltte tahriş ve kızarıklık olmaz.

Özel başlıkla uygulanan jellerdeki etken maddeler cilde temas ettiğinde besleyici bileşenler deriye nüfuz eder ve derinlemesine bir temizlik sağlanır. Neorevive hassas ve kuru ciltlere, neobright ise lekeli ve yağlı ciltlere uygulanır. Neorevive, cilt gençleştirici ve anti-aging özelliklere sahiptir. Neobright, cildi besler, gençleştirir ve aydınlatır. Kişinin cilt tipi analiz edilerek hangi formülün kullanılacağı önceden belirlenir.

Oxigeno temel olarak 3 işlemi tek seansta gerçekleştirebilen yeni teknoloji bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu üç aşama;

  • Derinlemesine temizlik ve soyularak ölü hücrelerden arınma
  • Derideki oksijen içeriğinin artması ve toksinlerden arınması
  • Kişiye özel solüsyonların derinin altına geçmesini sağlamak

Oxigeno Kaç Seans Yapılır?

Oxigeno işleminde kişinin cildine uygun olarak seanslar belirlenir. Cilt problemleri bu aşamada seans sayılarını etkileyen önemli bir faktördür. Genel olarak 1-2 hafta aralıklarla toplam 6 seans uygulanır. Her seans 40-45 dakika sürer.

İşlemden Sonra Hasta Nelere Dikkat Etmeli?

İşlem sonrası hasta günlük yaşamına hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken noktalara uyulması halinde ciltte bir problem oluşmayacaktır. Seans sonrası cilt uzmanının önerdiği süre boyunca cilde su değdirilmemelidir. Düzenli olarak güneş kremi kullanılmalıdır. Ciltte gerginlik ve kuruluk hissedilebilir, cilt bakım uzmanı önerisi ile nemlendirici kullanılabilir. 1 hafta süre havuz ve denizlerden kaçınılmalıdır.

Son derece gelişmiş teknoloji içeren oxygeneo cilt bakımında ultrason ve radyofrekans uygulayan bir cihaz ile işlem gerçekleştirilir. Oxygeneo uygulamasının temel amacı cilt hücrelerine oksijen vererek cildin tazelenmesini ve yenilenmesini sağlamaktır. Kişinin cilt tipine özel olarak hazırlanan solüsyonlar oxigeno uygulamasında kullanılan cihaz ile cilde uygulanır. Bu sebeple mutlaka uzman ellerde yapılmalı ve gerçek sonuçlar görülebilmelidir.

Oxygeneo Yönteminin Aşamaları ve Uygulanması

Oxygeneo yöntemi 3 aşamadan oluşur. İşlem uygulanmaya başlamadan cilt temizlenir. Kirlerden arındıktan sonra ilk aşamaya geçilir.

1.Aşama oksijenlenme

Bu aşamada amaç cildin ölü hücrelerden kurtulmasını ve hücrelere oksijen verilmesi amaçlanır. İlk adım olarak cilde jel uygulanır. İşlemi yapacak aletin başına capsugen yerleştirilir. Yerleştirilen bu kapsül karbonat ve sitrik asit karışımından oluşur. Cilde temas ettiğinde jel ile etkileşime girer. Etkileşim sonrası cilt soyulmaya başlar. Böylece cilt ölü derilerden kurtulup pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Hücrelerin oksijen miktarının artması ile cilt temizlenir, uygulanacak etken maddeleri almak için hazır hale gelir. Artan oksijen miktarı kan dolaşımını da hızlandırır.

Yaklaşık 10 dakikalık bu aşamadan sonra radyofrekans aşamasına geçilir.

2.Aşama radyofrekans aşaması

Radyofrekans aşamasında cildin alt dokusu belirli bir dereceye kadar kontrollü şekilde ısıtılır. Isı işlemi kolajen liflerini sıkılaştırmayı amaçlar bu sayede cilt daha gergin, dolgun ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Bu aşama 10-12 dakika sürer. Aşama sonunda ciltte gerginlik hissedilebilir.

3.Aşama ultrason

Ultrason başlığı ile kişiye özel seçilen solüsyonlar cilt üzerine uygulanır. Ultrason dalgaları solüsyonun cildin altına nüfuz etmesini sağlar. Solüsyondaki besleyici ve yapılandırıcı maddelerin cildinin altına geçmesini sağlar. Böylece enjeksiyon kullanılmadan da cildin altına besleyici maddelerin nüfuz etmesi sağlanmış olur.

Oxygeneo Cilt Bakım Fiyatları 2023

Oxigeno oldukça kolay ve yeni nesil teknoloji içeren bir cilt bakım yöntemidir. Yenilenmiş, lekesiz ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmak isteyenlerin sık tercih ettiği bir yöntemdir. Oxygeneo cilt bakımı için kişi kendi cilt tipine uygun ürünlerin olduğu özel bir uygulama görür. Kişisel olarak hazırlanan oxygeneo cilt bakım fiyatları 2023 yılı için değişiklik gösterebilir. Cilt bakım uzmanlarına cilt tipinize uygun bakımlar için danışarak yapacağınız işleme göre yeni fiyatlandırmaları öğrenebilirsiniz.