PRP tedavisi, deriye esneklik ve parlaklık kazandırmak isteyen herkes için uygun bir seçenektir. Gençleşme kaygısı olan herkes, hekimiyle PRP için görüşme yapabilir. Bu tedaviden etkin şekilde yararlanabilecek kişiler şunlardır:

  • Deriye parlaklık kazandırmak isteyenler
  • Saçlarını güçlendirmek ve saç dökülmesini engellemek isteyenler
  • Kırışıklıklarını tedavi ettirmek isteyenler
  • Yaralanmalarla ve çatlaklarla hasar gören derisini onarmak isteyenler
  • Medikal estetik amacıyla yüz, el, boyun ve dekolte gibi bölgelerinin görünümünü iyileştirmek isteyenler

PRP tedavisi estetik amaçlı olarak tercih edildiğinde ciltte sıkılaşma ve sarkmalarda azalma, kırışıklıkların hafiflemesi, lekelerin aydınlanması gibi etkiler görülür. Saçla ilgili problemler için uygulandığında ise saç kalınlığında artış ve seyrek görülen alanlarda yoğunlaşma meydana gelir.

Bu tedavi yöntemi, yüz, boyun, dekolte, eller ve bacak içleri gibi bölgelerde uygulanabilir. İlk seanstan sonra cilt parlaklığı hemen ortaya çıkar ve üç veya dört uygulamadan sonra kalıcı olarak etki göstermeye başlar. Etkinin kalıcı hale gelmesi için seansların üç hafta aralıklarla en az üç kez tekrarlanması önerilir. Uygulama sonrasında ortaya çıkan etkileri korumak için ortalama 6 ay ile 12 ayda bir uygulamanın tekrarlanması gerekebilir.

PRP tedavisi uzun süre etkili olması, deriyi doğal görünümüne kavuşturması, kolay ve güvenilir şekilde uygulanabilmesi gibi pozitif yönlerle öne çıkar. Bu nedenle, PRP tedavisi tercih edilmeye değer bir tedavi seçeneğidir. Eğer sizlerde bu harika tedavi yönteminden faydalanarak problemlerinizden kurtulmak istiyorsanız iletişim sayfamız üstünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.