Yüz Germe Nedir?

Yüz germe yüze daha genç bir görüntü vermek amacıyla başvuran bir işlemdir. Yüzün gergin, sıkı ve genç görünmesi için yapılan cerrahi ve cerrahi olmayan müdahalelerin ortak adı yüz germe operasyonudur. Yüz bölgesindeki sarkma ve yaşlılık belirtileri yaş almanın verdiği doğal bir etki ile oluştuğu gibi çevresel faktörler, kullanılan kozmetik ürünler ve kilo alıp verme döngüsünden dolayı da meydana gelmektedir. Uygulanan yüz germe prosedürleri genellikle elli yaşına kadar ameliyatsız operasyonlar, elli yaş üzerindekilere uygulananlar ise ameliyatlı olan yüz germe operasyonlarıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Jest mimikler, çevresel faktörler, yaş faktörü, kozmetik ürünler, güneş ve genetik nedenlere bağlı olarak insan yüzü yaşlanır ve elastikiyetini zamanla kaybeder. Kişiler yüz germe işlemi ile yaşlarından oldukça genç görünebilirler ve sıkı bir yüz hattına sahip olabilirler. Böylesine mucizevi bir sonuç için ameliyatsız yapılan yüz germe işlemleri de vardır. Örneğin yüzünü gerdirmek isteyen bir kişi ameliyat olmak istemiyorsa ilk olarak sarkan yüz ovalinin yukarıya doğru çekilmesi için iple yüz germe işlemini tercih edebilir. Bu işlemi düşünenler öncelikli olarak bu işlemde yüzün altına yerleştirilen iplerin özel ipler olduğunu bilmeleri gerekir. Bu iplerin özel olmasını sağlayan ise yapıldığı maddedir. Bu iplerin içeriğindeki madde poliaktik asitten yapılmış materyallerdir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Her ne kadar ameliyatsız yüz germe işlemleri mümkün olsa da bu uygulamaların yetersiz kaldığı kişi ve durumlar da olabilmektedir. İşte böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kişiler yüz germe ameliyatını tercih etmektedir. Yüz germe ameliyatı kulak önünden başlayarak kulağın arakasına doğru ilerler. Yüz germe ameliyatı ince bir kesi ile yapılır. Yüz germe ameliyatı sadece yüzü germekle kalmaz aynı zamanda da yüzü şekillendirir. Yüz germe ameliyatı ile aşağıya doğru sarkan deri yukarıya çekilir ve eski haline getirilir. Boyun kısmına da aynı işlem uygulanarak çeneye gergin bir görünüm kazandırılır.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yüz germe ameliyatından sonra sahip olunan yüz uzun yıllar tekrar bir yüz germe işlemine gerek duyulmadan kullanılabilir. Yüz germe ameliyatından sonra sahip olunan yıl genel olarak yaklaşık on yıl korunup kullanılabilir. Daha iyi bakılıp yeme içme noktalarına, kozmetik ve bakım ürünlerine, güneş ve kirli hava gibi faktörlere dikkat edilirse kişi yüzünün kalıcılığını daha da uzun süre kalıcılığını koruyup genç görüntüsün ömrünü uzatabilir.

Yüz Germe Ameliyatından Ne Beklenmelidir?

Yüz germe ameliyatı ile derideki dokular gerilir. Yüzün kendisi gerilmez. Çünkü eğer yüzün kendisi gerilirse cilt gerilecektir. Bu durum da ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecinde sorunlara neden olacaktır. Zaten derideki dokuların gerilmiş olması kişinin yüzünün yukarıya doğru çıkıp, sıkılaşıp gergin durmasını sağlayacaktır. Kişinin yüz germe ameliyatından beklentisi yüzünün yukarıya doğru yükselmesi ve sıkı durması olmalıdır. Çünkü yüz germe ameliyatının hedeflediği etkiler bunlardır.

Gençli̇k Işığı Etki̇li̇ Yüz Germe İşlemi̇

Yüz germe işlemi ile kişinin yüzündeki kırışıklıklar giderilir. Kişi daha sıkı ve daha genç bir görüntüye sahip olur. Yüz germe işleminin ameliyatlı ve ameliyatsız olarak kişilerin beklenti ve şikayetlerine göre çeşitleri vardır. Fakat iki türdeki yüz germe işlemin de ortak amacı kişideki sarkmaları ve gevşemeleri önlemektir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ameliyatta olduğu gibi yüz germe ameliyatında da hastanın bu işleme ve işlemden sonraki sürece hazır olması gereklidir. Hastaların yüz germe ameliyatı öncesinde sürece hakim ve psikolojik olarak hazır olurlarsa ameliyattan sonraki süreci de daha kolay geçirirler. Hastaların başarılı bir ameliyat ve mutlu bir ameliyat sonrası süreç geçirmeleri için doktor tercihleri çok önemlidir. Hastalar doğru doktoru seçmek için oldukça hassas davranmalıdır. Hastalara doktor seçme aşamalarında yüz germe ameliyatı yaptırmak istedikleri doktorların daha önceki ameliyat sonuçlarına bakabilir ve hasta yorumlarını okuyabilirler.

Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Yüz germe yöntemleri ameliyatlı, ameliyatsız, endeskop aynı zamanda da mini, orta ve tam zamanlı olarak üçe ayrılır. Ameliyatlı yüz germe ince bir kesikle kulak önünden başlayarak kişinin kulak arkasına kadar ilerler. Ameliyatsız yöntem daha basit ve hemen rutin hayata devam edilen bir yöntemdir. Endeskop aracılığıyla yapılan teknikteki yüz germe ameliyatı ise yüz germe işlemi kameralar vasıtası ile yapılmaktadır. Endeskop 4 milimetre kalınlığı olan kameralardır. Bu teknik ile yapılan ameliyatta saçlı derinin içine kesilir yapılır. Böylelikle yine derideki dokular yukarıya çekilir. Ve yüz gerilir.

Mini Yüz Germe Nedir?

Genel olarak yüzün ortası, çene kenarı ve boyun bölgesindeki yaşlanma ve deformasyonu ortadan kaldırmak için uygulanan iş mini yüz germe işlemidir. Minimal kesiler ile yapılan bu mini yüz germe işlemi için genellikle endeskop tekniği kullanılır. Bu tekniği tercih edenler genelde orta yaş grubu ve çok yoğun sarkma sorunu yaşamamakla birlikte yüzündeki deformasyon sorunundan şikayetçi olanlardır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Belirgin İz Kalır mı?

Yüz germe ameliyatındaki izler saçın arakasında, kulak yanak arasındaki geçiş hattında, kulak kıkırdağının iç gölgesi ile ensedeki saçların arasında ve ağız içi ile alt göz kapağındaki kirpiklerin altında gizlenmektedir. Yüz germe ameliyatında deri düşük gerilim altında ve çok ince dikiş materyalleri ile dikildiği için dokuya zarar vermez ve kalıcı bir iz oluşmaz. İlk aylarda oluşan izler ise net belli olmayan izlerdir. Bu izler de üç ay sürer. Dokuz ile on iki ay arasında ise ameliyat sonrası izler tamamen yok olur.

Yüz Germe Ameliyatında Sonuçlar Ne Zaman Alınır?

Yüz germe ameliyatından sonra her cerrahi müdahaleden sonra olabileceği gibi ödemler olabilir. Bu ödemler ise bir iki hafta içerisinde geçecektir. Ve yüz germe ameliyatının etkisi operasyon sonucuyla birlikte etkisini göstermeye başlar. Üç ay içerisinde de ameliyat sonucu kişinin yüzüyle tamamen özdeşleşmiş bir hale gelir.

Yüz Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Yüz germe ameliyatının kendisine özel olarak bir yan etkisi yoktur. Fakat cerrahi her müdahalede olduğu gibi işlem yapılan kişide kanama, enfeksiyon ve dikiş reaksiyonları görülebilir. Oluşan ödemin sona erme hali ise kişiden kişiye değişiklik gösterse de en geç on gün içinde sona erer.

Tekrar Yüz Germe Ameliyatı Olmam Gerekir mi?

Yüz germe ameliyatı olan kişinin tekrar yüz germe ameliyatı olması en az bir on sene gerekli değildir. Hatta kişi güneşin zararlı ışınlarından ve çevresel diğer faktörlerden korunmaya dikkat eder, sağlıkla beslenip kendisine iyi bakarsa on yıl kadar koruyabileceği yüz germe ameliyatının etkilerini daha uzun süreler de kullanabilir.

Yüz Germe Fiyatları 2023

Yüz germe ameliyatı fiyatları yaş unsuru ve yüzdeki sarkma durumuna göre hesaplanır. Yüz germe ameliyatı fiyatını kişinin yüzündeki sarkma kadar operasyonun geçirildiği hastane veya sağlık merkezi de etkiler. Ayrıca yüz germe ameliyatı olunan sağlık merkezinde işlemi gerçekleştiren doktorun tecrübesi ve seçtiği teknik gibi faktörler de fiyatın artması ve azalması noktasında belirleyici unsurlardır.